Zamknij
,
Nowe przepisy mają ułatwić życie tysiącom osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunom. Orzeczenia będą ważne dłużej, a formalności mniej.
,
Przyjmowanie suplementów z witaminą D pomaga utrzymać dłuższe telomery, ochronne końcówki DNA, które skracają się w trakcie biologicznego starzenia się organizmu - wynika z pracy, którą publikuje czasopismo "American Journal of Clinical Nutrition".
,
Spożywanie warzyw i owoców o różnych kolorach może przyczynić się do poprawy zdrowia i zapobiegania wielu chorobom - podkreślają dietetycy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Ich zdaniem różne kolory oznaczają różnorodność substancji odżywczych, takich jak witaminy, minerały oraz tzw. fitochemikalia.
,
Uchwalona w środę przez Sejm ustawa zakazuje sprzedaży wszystkich typów e-papierosów osobom nieletnim. Zabroniona ma być też sprzedaż e-papierosów bez nikotyny i woreczków nikotynowych na odległość, w tym przez internet, a także ich reklamowanie.
,
Nadciśnienie tętnicze, które jest jedną z głównych przyczyn zgonów z powodu chorób układu krążenia, ma 11 mln Polaków. Problem coraz częściej dotyka także młodych dorosłych, a nawet dzieci - przypomniał Narodowy Fundusz Zdrowia przy okazji obchodzonego w sobotę, 17 maja Światowego Dnia Nadciśnienia Tętniczego.
,
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował we wtorek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii herbaty czarnej liściastej "Loyd". W produkcie stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu pozostałości pestycydu - antrachinonu.
,
Zespół naukowców przeanalizował zależność pomiędzy aktywnością młodych ludzi w mediach społecznościowych a ich oceną własnego ciała. Szczególną uwagę poświęcono treściom promującym nierealistyczne kanony piękna i idealizowane sylwetki. Badanie opublikowano w czasopiśmie "Nutrients".
,
Osobom mającym alergię pokarmową towarzyszy nieustanny lęk, że zjedzą coś nieodpowiedniego, co się może skończyć wstrząsem - powiedział PAP pediatra i immunolog dr Wojciech Feleszko. Dodał, że niektórzy nie mogą jeść glutenu, jajek, mleka i orzechów - niemal 95 proc. potraw jest wykluczonych.
,
Częste korzystanie z urządzeń elektronicznych w obecności dziecka może mieć pewne negatywne konsekwencje dla jego rozwoju, choć są one subtelne - wynika z metaanalizy opublikowanej w czasopiśmie "JAMA Pediatrics".
,
Kobieta, zdrowie, edukacja i motywacja. To wspólne hasło konferencji i warsztatów, które odbędą się w najbliższą niedzielę (11.05) w Legionowie i Michałowie-Reginowie (gmina Wieliszew). Choć są one organizowane przez prywatne podmioty, to swoim patronatem objął je Starosta Legionowski oraz Prezydent Miasta Legionowo. Początek wydarzenia, które odbędzie się częściowo w legionowskim ratuszu zaplanowano na godz. 9:00.
,
Nowe przepisy NFZ mają skrócić kolejki do specjalistów, ale dla przychodni oznaczają finansowe sankcje. Sprawdzamy, co się zmienia i co to oznacza dla pacjentów.
,
Typowe nawyki szkodzące zdrowiu pozostawiają swój ślad już w połowie lat 30-tych życia - obliczyli naukowcy. Namawiają, aby zerwać z paleniem, piciem i brakiem ruchu jak najszybciej.
,
Od 1 maja pacjenci będą mogli przebadać się "na NFZ" w ramach nowego programu profilaktycznego "Moje zdrowie". Po wypełnieniu ankiety, zrobieniu badań diagnostycznych, spotkają się z lekarzem lub pielęgniarką, którzy przeanalizują ich wyniki. Pacjent dostanie indywidulany plan zdrowotny.
,
Wpływ tatuaży na zdrowie zwykle nie jest przedmiotem troski osób tatuowanych, poza sytuacjami, w których na przykład ktoś wytatuuje sobie gałki oczne i oślepnie albo tatuażysta nie przestrzega zasad higieny i dojdzie do zakażenia wirusem HIV czy zapalenia wątroby. Jednak w dłuższej perspektywie tusz nie pozostaje tylko w miejscu wstrzyknięcia - wprowadzone do skóry pigmenty mogą migrować w głąb ciała.
,
Śląski Uniwersytet Medyczny zorganizował w poniedziałek konferencję prasową na temat odchudzania. W obliczu rosnącej liczby osób zmagających się z otyłością, leczenie farmakologiczne staje się coraz bardziej popularne.