Zamknij
REKLAMA

27 starych wind w legionowskich blokach SMLW wciąż czeka na wymianę

06.05, 24.11.2022 Redakcja Aktualizacja: 16.19, 24.11.2022
Skomentuj Winda starego typu w jednym z bloków SMLW w Legionowie. Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

W legionowskich blokach, będących w zarządzie spółdzielni mieszkaniowej, pozostało 27 starych wind. SMLW kontynuuje prace związane z wymianą dźwigów osobowych. To, które zostaną wymienione w pierwszej kolejności, zależy od ich stanu technicznego - informuje spółdzielnia.

W zasobach legionowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej znajduje się 120 wind, z czego 93 to już windy nowego typu. Na wymianę wciąż czeka 27 dźwigów osobowych. Ponieważ do naszej redakcji wpływają zapytania od czytelników, którzy zastanawiają się, jakie jest kryterium decydujące o kolejności wymiany wind, postanowiliśmy o to zapytać w spółdzielni.

Z odpowiedzi, którą otrzymaliśmy od Zastępcy Kierownika Administracji Osiedla Jagiellońska ds. technicznych, Tomasza Wolskiego wynika, że głównym kryterium, decydującym o kolejności modernizacji dźwigów osobowych w legionowskich blokach, jest ich stan techniczny.

Jeżeli chodzi o kolejność wymiany wind, to głównym czynnikiem kwalifikującym windę do wymiany jest jej stan techniczny - ocena Urzędu Dozoru Technicznego oraz konserwatora

- informuje Tomasz Wolski z SMLW.

Jak dodaje Zastępca Kierownika Administracji Osiedla Jagiellońska, na razie nie są znane plany wymiany dźwigów osobowych w 2023 roku.

Windy do poziomu “0”

Realizując program wymiany wind w legionowskich 11-piętrowcach, SMLW postanowiło zadbać także o osoby niepełnosprawne.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko - Własnościowa w Legionowie w roku ubiegłym zaczęła remontować windy z uwzględnieniem zjazdów do poziomu "0". Głównym wyznacznikiem są potrzeby mieszkańców, w tym potrzeby osób niepełnosprawnych.

- informuje Tomasz Wolski z SMLW.

Obecnie taka winda znajduje się w bloku przy ul. Sowińskiego 8. W planach jest już kolejna tego typu inwestycja - w budynku przy ul. Norwida 13.

Ile kosztuje wymiana windy?

Z informacji przesłanej naszej redakcji przez Zastępcę Kierownika Administracji Osiedla Jagiellońska, Tomasza Wolskiego wynika, że koszt wymiany windy to około 150 tys. zł.

O około 100 tys. zł droższa jest natomiast wymiana dźwigu, który zjeżdża do poziomu “0”. 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%