Wiadomości z regionu

Zamknij
WIADOMOŚCI

Nowy Dwór Maz.: Koparki rozjechały wiekowe dęby. Legionowski deweloper w centrum skandalu

Redakcja 14:30, 01.06.2026 Aktualizacja: 14:40, 01.06.2026
6 Koparki rozjechały wiekowe dęby. Legionowski deweloper w centrum skandalu Przewrócony jeden z dębów na terenie budowy inwestycji „17 Dzielnica” firmy RJ House w Nowym Dworze Mazowieckim. Fot. Piotr Zakrzewski, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Zniszczenie starych drzew przy użyciu ciężkiego sprzętu wywołało burzę w Nowym Dworze Mazowieckim. Legionowski deweloper, firma RJ House, miał bez zezwolenia rozjechać koparkami wiekowe dęby na osiedlu Młodych. Na teren budowy nie wpuszczono ani urzędników, ani policji. Burmistrz Sebastian Sosiński mówi wprost o samowoli. Sprawa trafiła do prokuratury.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (28.05) na działce zlokalizowanej w pobliżu ronda na skrzyżowaniu nowodworskich ulic Młodzieżowej i Sadowej, na os. Młodych. Inwestor buduje tam bloki w ramach tzw. „17 Dzielnicy”. Jak twierdzi Urząd Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim, RJ House nie miał zgody na wycinkę drzew.

Jego działanie stanowi samowolę. W związku z prowadzoną wycinką natychmiastowo wszczęliśmy dziś postępowanie kontrolne. Pracownicy Urzędu Miejskiego oraz Straż Miejska nie zostali jednak wpuszczeni na teren budowy. Dlatego została wezwana policja. Policja również nie została wpuszczona na teren budowy.

- napisał w mediach społecznościowych burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego, Sebastian Sosiński.

Sprawa trafiła na policję

W związku z zaistniałą sytuacją burmistrz Sosiński jeszcze w czwartek złożył doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Został już przesłuchany przez policję. Nowodworski ratusz zabezpieczył materiał dowodowy w sprawie, wykorzystując drona. O całej sprawie ma być także poinformowana Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Burmistrz apeluje do mieszkańców

Nie ma mojej zgody na samowolne działania dewelopera. Bardzo proszę mieszkańców, którzy byli lub są świadkami tych wydarzeń i chcą pomóc nam w egzekwowaniu prawa, o kontakt pod adresem: [email protected].

- czytamy we wpisie burmistrza, Sebastiana Sosińskiego.

Inwestycja, której miało nie być

Inwestycja prowadzona na os. Młodych w Nowym Dworze Mazowieckim przez legionowskiego dewelopera, firmę RJ House, pierwotnie miała nie powstać. Jak poinformował burmistrz Sosiński, Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim nie wydało dla niej pierwotnie pozwolenia na budowę.

Zostało ono wydane w trybie odwołania do Wojewody Mazowieckiego.

Nie udzielają komentarzy

Redakcja Portalu Legio24.pl skontaktowała się telefonicznie z firmą RJ House, aby porozmawiać na temat wydarzeń z Nowego Dworu Mazowieckiego. Wyjaśnień w tej sprawie deweloper jednak udzielić nie chciał. - Nie komentujemy tej sprawy - usłyszeliśmy w biurze firmy.

::news{"type":"see-also","item":"136027"}

::news{"type":"see-also","item":"141618"}

(Redakcja)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (6)

MarcinMarcin

4 0

W Legionowie jest tak samo.

17:02, 01.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnkaAnka

3 0

jak mają silne "plecy" nic im nie zrobią, nawet policję olali. To typowe, prawo jest dla "szaraków".

06:03, 02.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

YoolcaYoolca

5 0

Fajna firma ta RJ House.
Warto ją zapamiętać.

08:03, 02.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Józio Wątróbka Józio Wątróbka

2 0

Rewelacyjna "reklama" dla firmy z Legionowa. Ale jak się przed deweloperami kłania w pas... to myślą że są bezkarni i mogą wszystko
Legionowskie "standardy"

20:37, 02.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtośKtoś

2 0

To teraz deweloper powinien zapłacić karę, a na koniec nie powinien dostać odbiorów budynków. Próba sprzedaży bez odbioru powinna być znowu karana. Kilka milionów w plecy nauczy go na przyszłość tak nie robić...

17:15, 09.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MajaMaja

0 0

Dramat jak można być tak bezczelnym… Mam nadzieję, że będzie to dobrze nagłośnione i firma mocno na tym straci i odpowie za to co zrobiła...

17:08, 13.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Zderzenie trzech aut i motocykla na DW630. Jedna...

Osobę poszkodowaną w wypadku proszę o kontakt - przekażę przydatne informacje tel. 783 903 941

DOMINIK K

12:11, 2026-06-21

Linia do Młocin ma kosztować ponad 400 tys. zł

To ten BEZPŁATNY autobus będzie kosztował podatników w Legionowie ponad 100 tys zł miesięcznie. Będzie okazja podnieść podatki.

Yoolca

22:42, 2026-06-20

Legionowo: Radni PiS chcą progów na Piłsudskiego

Progi to są potrzebne na Kwiatowej.

Stefcio

13:42, 2026-06-19

Z Legionowa nad morze. Pociąg Słoneczny od 27.06

szczególnie cenione są miejsca na piętrze ponieważ w podziwianiu krajobrazów nie przeszkadzają wówczas ekrany jakimi pekapiarniana betoniarnia hojnie obsrała linię Warszawa - 3miasto, aby tylko kasy jak najwięcej skręcić. Szczególnym barbarzyństwem było obsranie Ilawy, zaraz po wyjeździe w kierunku Gdyni. Odchodzi w prawo dwutorowa linia w kierunku Olsztyna, po czym teren zapada się gwałtownie, w dole zaś leżą ogródki działkowe i zatoczka Jeziora Iławskiego. Po co i dla kogo ustawiono akurat w tym miejscu ścianę z kontenerów??? Potem ta sama ściana uniemożliwia oglądanie pięknej panoramy miasta nad Małym Jeziorakiem. Czekam teraz aż jakiś pekapiarniany scoorvysyn zasra ekranami Pętlę Grybowską na Kryniczance oraz Przełęcz Sieniawską z widokiem na Tatry na Zakopiance. A może płacą im za to autokarowe firmy przewozowe aby pasażerowie PKP nie mieli atrakcyjniejszej podróży niż uczestnicy wycieczek do Włoch, Francji i Hiszpanii skazani na oglądanie tysięcy km ekranow przy autostradach?

Tomasz Janiszewski

10:49, 2026-06-19

0%