Wysoka inflacja wiąże się ze wzrostem cen niemal wszystkich produktów i usług na rynku. Więcej płacimy za mieszkanie, prąd czy gaz. Drożeją także produkty niezbędne do funkcjonowania gospodarstwa domowego - RTV czy AGD. Większe wydatki pochłaniają nasze oszczędności i część osób musi ratować się kredytem lub pożyczką. Osoby z przejrzystą historią kredytową, kredyt otrzymają bez problemu. W gorszej sytuacji są osoby zadłużone, z negatywnymi wpisami do biur informacji gospodarczej. One mogą skorzystać wyłącznie z pożyczek dla osób zadłużonych. Jak znaleźć taką ofertę? Czy warto z niej skorzystać?
Dane na temat naszej wiarygodności płatniczej znajdują się w wielu bazach danych, gromadzących informacje gospodarcze. Najpopularniejsze z nich to:
Jeśli chcemy wziąć kredyt w banku, ten sprawdza naszą historię kredytową w BIK. Jeśli kwota kredytu jest duża, może także posiłkować się danymi np. z KRD.
Jeśli chcemy wziąć kredyt w instytucji pozabankowej, ta sprawdza naszą wiarygodność płatniczą na przykład w BIG InfoMonitor lub KRD.
Jeśli sumiennie spłacaliśmy nasze poprzednie zobowiązania i spełniamy inne wymagania określone przez pożyczkodawcę, bez problemu otrzymamy kredyt lub pozabankową pożyczkę.
Osoba z negatywnymi wpisami w biurach informacji gospodarczej ma możliwość wzięcia pożyczki. Niestety najprawdopodobniej nie będzie to bank. Są jednak firmy pożyczkowe, które takie wsparcie osobom zadłużonym oferują.
Czy jednak istnieje gwarantowana pożyczka dla zadłużonych? Zdarza się, że taki produkt, adresowany specjalnie do osób z finansowymi problemami jest oferowany.
Umowę pożyczki dla zadłużonych można zawrzeć, w zależności od firmy, w biurze, przez telefon lub poprzez formularz internetowy.
Osoba zadłużona przed wzięciem na siebie kolejnego zobowiązania powinna dokładnie przeanalizować, czy będzie ją stać na spłatę tej pożyczki. Brak spłaty może się bowiem wiązać z przykrymi konsekwencjami.
Należy wziąć również pod uwagę, że pożyczka dla zadłużonych jest często wyżej oprocentowana niż np. kredyt w banku, także koszty jej udzielenia mogą być wyższe. Może się więc okazać, że do zapłaty będziemy mieć dużo więcej niż wynosiła kwota jaką pożyczyliśmy.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz