Zamknij
REKLAMA

Odtrucie alkoholowe Warszawa ma na celu zniwelowanie negatywnych skutków spożywania alkoholu

12:15, 09.03.2022 | .
Skomentuj Fot. mat. partnera

Odtruwanie alkoholowe Warszawa przywraca równowagę w organizmie, łagodzi też objawy abstynencyjne.

Alkohol to powszechnie znana i akceptowana społecznie używka. Towarzyszy nam na praktycznie każdym spotkaniu towarzyskim, okazji do świętowania oraz w domowym zaciszu. Niestety, nadmierne spożycie alkoholu może spowodować uzależnienie od niego, gdyż etanol to substancja psychoaktywna silnie uzależniająca organizm człowieka. Gdy tak się stanie, osoba uzależniona przestaje kontrolować ilości i czas wypijanego alkoholu, zatraca się w nim w stu procentach, nie liczy się dla niej nic innego. Powoduje to szereg nieprzyjemnych skutków zarówno dla samego uzależnionego, jak i dla jego najbliższych.

W trakcie długotrwałego spożywania alkoholu, z ciała zostają wypłukiwane ważne minerały, witaminy i elektrolity, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Takie niedobory prowadzą z kolei do kolejnych powikłań zdrowotnych. Jednym ze sposobów na szybkie i bezpieczne uzupełnienie wszystkich niedoborów jest odtruwanie alkoholowe.

Objawy zatrucia alkoholem

Zostało wyróżnione kilka faz zatrucia alkoholem, a każda z nich zależy od ilości etanolu we krwi człowieka. Pierwsze z etapów traktowane są jako zwykły stan upojenia alkoholowego, nie powodują wystąpienia niebezpiecznych dla życia skutków ubocznych, a raczej uczucie odprężenia, lekkiego otępienia, euforii. To właśnie dlatego ludzie najczęściej sięgają po alkohol. W początkowych fazach zatrucia alkoholowego człowiek jest w pełni świadom siebie i otaczającego go świata, wie, co się z nim dzieje i potrafi przypomnieć sobie ten czas na następny dzień czy później.

Kolejne fazy zatrucia alkoholowego to pogłębione objawy powyższych, które mogą już powodować pewne trudności w funkcjonowaniu, a tym samym być niebezpiecznie dla osoby, która wypiła alkohol. Dalsza faza zatrucia toksynami alkoholowymi objawia się w następujący sposób:

  • silne bóle i zawroty głowy;
  • bełkotliwa mowa;
  • bóle brzucha, wymioty;
  • zaburzenia oddychania, drgawki;
  • jeszcze większa pobudliwość, która może przerodzić się w agresję;
  • zaburzenia widzenia;
  • utrata przytomności.

W przypadku wystąpienia objawów silnego zatrucia alkoholowego, może dojść do poważniejszych powikłań, takich jak naruszenie połączeń nerwowych, niemożliwość prawidłowego oddychania czy uszkodzenia narządów wewnętrznych. Takie objawy mogą doprowadzić nawet do śmierci osoby pijanej.

Jak przebiega procedura odtruwania alkoholowego?

Odtruwanie alkoholowe to zabieg, który pozwala na szybkie i bezpiecznie uzupełnienie wszelkich niedoborów w ciele osoby nadużywającej alkohol oraz wypłukać z niego toksyny alkoholowe. Ma postać kroplówek dożylnych, dlatego działa szybko i skutecznie. Przed podaniem kroplówek, lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, dzięki któremu jest w stanie określić jego stan zdrowia oraz stopień zaawansowania zatrucia toksynami alkoholowymi. Na podstawie wywiadu ustalany jest dokładny skład kroplówek, indywidualnie dla każdego pacjenta. 

Kroplówki podawane dożylnie, wiążą się z przerwaniem ciągłości skóry. Oznacza to, że jeżeli odtruwanie zostanie przeprowadzone przez nieodpowiednio przeszkoloną osobę lub w podejrzanym miejscu, może dojść do zakażeń oraz innych powikłań. Dlatego należy wybierać tylko profesjonalne i specjalistyczne gabinety, które świadczą usługę odtruwania alkoholowego. Takim miejscem jest na przykład https://odtruwaniewarszawa.pl/

Odtrucie alkoholowe Warszawa zmniejsza szkodliwe działanie alkoholu na organizm

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że spożywanie alkoholu jest przyczyną rozwoju ponad 200 chorób oraz urazów. Ma to związek przede wszystkim z toksycznymi właściwościami etanolu oraz jego produktów powstających w trakcie przemiany materii. Spożywając alkohol często i w większych ilościach, wypłukiwane zostają również cenne witaminy i minerały odpowiedzialne za odpowiednią funkcjonalność organizmu. Człowiek odwadnia się i zaburza sobie gospodarkę elektrolitową, co prowadzi do kolejnych powikłań.

Odtruwanie alkoholowe pozwala w bezpieczny i skuteczny sposób uzupełnić wszystkie niedobory oraz usunąć toksyny alkoholowe nagromadzone wskutek nadmiernego spożywania etanolu. Podstawą kroplówek odtruwających jest roztwór soli fizjologicznej, glukoza oraz elektrolity. Dodatkowo jest ona wzbogacana o inne ważne elementy takie jak witamina C oraz witaminy z grupy B, ornityna, magnez, potas, wapń oraz koenzym Q10.

Odtruwanie alkoholowe z dojazdem do domu

Odtrucie alkoholowe Warszawa to zabieg, który pomaga odzyskać równowagę cielesną oraz odzyskać siły witalne przez osobę, która przed dłuższy czas spożywała za duże ilości alkoholu. Można podjąć się odtruwania w prywatnym ośrodku czy gabinecie, a część z placówek udostępniają również możliwość dojazdu do domu pacjenta i przeprowadzenia detoksykacji właśnie tam. Możliwość taka udostępniana jest w większości dużych miast, a jedną z placówek, które wykonują odtruwanie w domu pacjenta jest gabinet https://odtruwaniewarszawa.pl/. Należy jednak wiedzieć, że odtruwanie w domu pacjenta możliwe jest tylko wtedy, gdy nie wymagana jest hospitalizacja, a stan pacjenta jasno wskazuje na to, że pozostanie w domu w trakcie trwania zabiegu, będzie dla niego w pełni bezpieczne. 

W trakcie domowej detoksykacji pacjentowi podawane są dożylne kroplówki ze składnikami mineralnymi i witaminami oraz leki, które łagodzą występujące objawy zespołu alkoholowego. Dzięki temu pacjent może szybko powrócić do równowagi i pozbyć się z ciała toksyn alkoholowych. Cała procedura przeprowadzona w domu zmniejsza stres związany z wizytą w gabinecie i pozwala na stały kontakt z wspierającymi najbliższymi.

Odtruwanie alkoholowe a padaczka poalkoholowa

Nadmierne spożywanie alkoholu doprowadza do wielu powikłań, uszkodzeń organów oraz chorób współistniejących. Padaczka alkoholowa ma objawy typowej epilepsji neurologicznej. W przypadku padaczki alkoholowej, pojawia się ona najczęściej w drugiej dobie od całkowitego odstawienia picia lub jego znacznym ograniczeniu, zwłaszcza po długim ciągu alkoholowym. 

Padaczka alkoholowa podobnie jak padaczka neurologiczna niesie ze sobą ryzyko wystąpienia dalszych powikłań w organizmie. Należy mieć również na uwadze, że w trakcie ataku może dojść do upadku, utraty przytomności, a tym samym związanych z nimi urazami mechanicznymi ciała. 

Warto mieć świadomość, że padaczka alkoholowa pojawia się nagle, nie daje żadnych sygnałów ostrzegawczych, iż nastąpi atak. Może stać się to nagle tak naprawdę w każdym miejscu i o każdej porze dnia. Inaczej jest, gdy chorujemy na epilepsję neurologiczną, która sygnalizuje, że zbliża się atak, a więc jesteśmy w stanie odpowiednio się na niego przygotować, a czasem zapobiec mu.

Między innymi dlatego tak ważne jest przeprowadzenie odtruwania alkoholowego w specjalistycznym gabinecie. Takie działanie pozwoli na uniknięcie niebezpiecznej padaczki alkoholowej, jak innych objawów występujących po nagłym odstawieniu alkoholu, które nazywamy Alkoholowym Zespołem Abstynencyjnym i poza padaczką obejmują silne bóle i zawroty głowy, wymioty czy biegunki, bezsenność, rozdrażnienie i agresję.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%