Zamknij
REKLAMA

Przysmaki dla psa - jakie wybrać?

16.55, 03.01.2023 Materiał partnera Aktualizacja: 16.57, 03.01.2023
Skomentuj Zdj. ilustracyjne, źródło: pexels.com

Każdy ma ochotę na smakowitą przekąskę, stanowiącą odmianę od codziennego jadłospisu. Nie inaczej jest z naszymi czworonożnymi podopiecznymi. Przysmaki dla nich są nie tylko nagrodą, w czasie treningu lub w ramach pochwały za prawidłowe zachowanie, ile jeszcze wzmacniają więź między zwierzakiem a jego właścicielem. Jednak jakie smaczki wybrać, aby nie zaszkodzić podopiecznemu? Podpowiadamy!

Co cechuje dobre przysmaki dla psa?

Najważniejszymi parametrami, którymi powinniśmy zawsze kierować się przy wyborze przysmaków dla pupila są przede wszystkim substancje, używane do ich produkcji. Dobrej jakości skład to przede wszystkim ten naturalny. Wilgotne, mięsne smaczki czy suszone kości wiodą prym. Jednak kupując przysmaki dla psa upewnij się, że:

– Rozmiar smaczków jest dopasowany do pyszczka Twojego pupila. W przeciwnym razie zwierzę może łapczywie przełykać, bez gryzienia, lub też mieć kłopot ze zbyt dużymi granulkami.

– Bazują na wysokojakościowym mięsie – najlepiej, gdy producent procentowo wyszczególnia z jakiej partii tkanek pochodzą składniki, których używa do tworzenia karm.

– Mają niską zawartość tłuszczu – przysmaki podwyższają dzienne spożycie kalorii przez pupila. Może prowadzić to do otyłości u zwierzęcia.

Dlaczego warto podawać psu przysmaki?

Wbrew pozorom, smaczki dla psa mają wiele zalet – i nie kończą się one na bycie przekąską o którą podopieczny będzie prosił. Przysmaki są niezastąpione przy:

– treningu i utrwalaniu prawidłowych wzorców behawioralnych zwierzęcia,

– wzbogacają codzienną dietę o dodatkowe składniki odżywcze i substancje mineralne, 

– pomagają w dbaniu o prawidłowy stan zdrowia zwierzęcia; w tym i o higienę zębów oraz dziąseł,

– umożliwiają zaspokojenie naturalnych potrzeb psa, jaką jest gryzienie i żucie.

Gdzie kupić sprawdzone przysmaki dla psa?

Bez większych problemów kupić sprawdzone smaczki w stacjonarnych sklepach zoologicznych czy przez Internet. Na sklep-psiakosc.pl znajdziesz wiele wysokojakościowych produktów. Upewnij się jednak, że podajesz pupilowi to, co najlepsze – i wnikliwie zapoznaj się ze składem poszczególnych przysmaków i wytycznymi producenta o dawkowaniu. Wtedy zyskasz pewność, że nie przekarmiasz czworonoga; co ma równie negatywne skutki na organizm, jak i niedożywienie.

Jak wprowadzać przysmaki do diety zwierzęcia?

Przede wszystkim rób to stopniowo. Najlepiej po przysmaki podawać już szczenięciu, podczas treningów. Pozwoli to na budowaniu skojarzeń z nagrodami oraz pomoże wyszczególnić ulubione smakołyki czworonoga. Cyklicznie warto podawać zwierzęciu przysmaki dentystyczne, które wspomagają osadzanie się i usuwanie kamienia nazębnego.

Szczególnie młode osobniki mogą źle znosić dodatki do karmy lub samą jej zmianę – wrażliwe układy trawienne mogą się poważnie zbuntować. Dlatego każdorazowo starannie wydzielaj porcję pupilowi.

Pamiętaj także o unikaniu smaczków, które zawierają produkty zbożowe i są wysokokaloryczne. Oprócz zbędnych tłuszczy taka przekąska nie daje organizmowi niczego pozytywnego.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%