Zamknij
REKLAMA

Nie tylko mammografia. Diagnostyka obrazowa w legionowskim szpitalu Wojskowego Instytutu Medycznego

12:21, 22.04.2022 | Redakcja
Skomentuj Fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie
REKLAMA

Pod koniec marca informowaliśmy o rozpoczęciu działalności pracowni mammograficznej w legionowskim szpitalu. Mammografia to jednak nie jedyne badania diagnostyki obrazowej, które wykonamy w tej placówce. Filia Wojskowego Instytutu Medycznego na legionowskim os. Piaski oferuje także badania tomografii komputerowej, RTG, USG i densytometrię.

Przedstawiciele legionowskiego szpitala zapewniają, że badania są realizowane za pomocą najnowocześniejszego sprzętu. Oczywiście można z nich skorzystać za darmo - w ramach ubezpieczenia Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Tomografia na wysokim poziomie

 – Posiadamy wysokiej klasy aparat tomograficzny, 64-rzędowy. Umożliwia wykonywanie badań serca, badań wymiarowania dużych tętnic do planowania zabiegów wewnątrznaczyniowych.

 

Jesteśmy w stanie zbadać każdego pacjenta z różnymi schorzeniami: neurologicznymi, klatki piersiowej, płuc, jamy brzusznej. Terminy są bardzo krótkie, badania wykonujemy w zasadzie z dnia na dzień

– wyjaśnia kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej szpitala WIM w Legionowie ppłk lek Sebastian Czarkowski. 

Zdjęcie Rentgenowskie z niską dawką promieniowania

- W szpitalu zainstalowany jest najnowocześniejszy z dostępnych sprzętów. Wykonujemy badania w zasadzie wszystkich okolic anatomicznych.

Nasz aparat RTG jest w pełni cyfrowym aparatem, daje niską dawkę promieniowania. Jest wyposażony w najnowocześniejsze detektory promieniowania, więc zdjęcia powstające na tym aparacie są bardzo dobrej jakości – dodaje Michał Popielarz, kierownik zespołu techników, Inspektor Ochrony Radiologicznej szpitala WIM w Legionowie.

Jak się zapisać?

Zapisy na badania z zakresu diagnostyki obrazowej prowadzone są przez rejestrację pod nr tel. 261 866 215, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.00.
 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LegionowianinLegionowianin

0 0

A na boku durnie ścigają się jakim świętym imieniem nazwać ten szpital, kaczynskiego, duda, pawełka, czy innym głuchym!!! Zostawcie nazwę."wojskowy",'przestańcie lizać SOBIE dupy!!!! 15:06, 01.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%