Zamknij
REKLAMA

Świąteczna pomoc lekarska w powiecie legionowskim. Gdzie szukać pomocy?

13:07, 16.04.2022 | Redakcja
Skomentuj Zdjęcie poglądowe, fot. pixabay.com
REKLAMA

Święta to wyjątkowy, przede wszystkim radosny okres. Czasem zdarza się jednak, że dopadnie nas choroba lub przydarzy się nam nieszczęśliwy wypadek. Gdzie szukać pomocy, kiedy zamknięte są przychodnie zdrowia?

Mieszkańcy powiatu legionowskiego mogą w święta szukać pomocy medycznej w dwóch punktach - przychodni NZOZ Legionowo, przy ul. Sowińskiego 4 w Legionowie oraz szpitalu Wojskowego Instytutu Medycznego na os. Piaski. Trzeba zaznaczyć jednak, że legionowski szpital nie ma SOR-u. Działa tam tylko całodobowa Izba Przyjęć. Mogą się do niej zgłaszać pacjenci “z ulicy”, jednak zakres jej usług jest ograniczony.

Przychodnia NZOZ Legionowo

Przychodnia NZOZ Legionowo, mieszcząca się przy ul. Sowińskiego 4 w Legionowie jest wyznaczonym punktem do świadczenia usługi nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej (od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy, czyli w weekendy i święta).

Dyżurujący lekarz udziela porad:

  • warunkach ambulatoryjnych,
  • w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
  • telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

  • nagłego zachorowania;
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Wszelkie informacje dotyczące usług zdrowotnych wykonywanych w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielane są w w/w godzinach funkcjonowania pod numerami telefonów:

22 767-07-67
602-575-586
602-575-609
668-159-397
692-469-778

Zespół Opieki Zdrowotnej "Legionowo" Sp. z o.o.

Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne dla ubezpieczonych pacjentów i nie wymagają skierowania. Uwaga - z bezpłatnej świątecznej pomocy lekarskiej mogą także skorzystać obywatele Ukrainy, posiadający status uchodźcy, przybyli na terytorium Polski po 24 lutego 2022 r. Więcej informacji TUTAJ.

Legionowski Szpital - filia WIM

Filia Wojskowego Instytutu Medycznego mieszcząca się przy DK61 na legionowskim osiedlu Piaski dysponuje całodobową Izbą Przyjęć. 

Jak informuje placówka, oddział przyjęć zapewni pomoc medyczną samodzielnie zgłaszającym się pacjentom. Szpital jest szpitalem publicznym, państwowym dostępnym dla każdego obywatela. - Naszym celem jest wstępna diagnostyka w Izbie Przyjęć i w przypadku wskazań do hospitalizacji – kwalifikacją do właściwego oddziału w Szpitala w Legionowie bądź Klinice CSK MON zgodnie z jednostką chorobową - zapewniają przedstawiciele legionowskiego szpitala.

Legionowski Szpital nie dysponuje oddziałem SOR. Wizyta na Izbie Przyjęć jest bezpłatna dla ubezpieczonych pacjentów oraz obywateli Ukrainy, posiadający status uchodźcy, przybyli na terytorium Polski po 24 lutego 2022 r.

Gdzie wykupisz lekarstwa?

Na terenie powiatu legionowskiego w nocy, w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy dostęp do świadczeń aptekarskich zapewnia "Apteka z Uśmiechem" mieszcząca się przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 13 w Legionowie (tel. 22 732 04 80).

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%