Zamknij

Zmarł Tadeusz Szulc - wieloletni radny i Honorowy Obywatel Legionowa

10:25, 28.04.2025 Aktualizacja: 10:59, 28.04.2025
Skomentuj Tadeusz Szulc nie żyje. Fot. UM Legionowo Tadeusz Szulc nie żyje. Fot. UM Legionowo

W niedzielę (27.04) zmarł Tadeusz Szulc – Honorowy Obywatel Legionowa, „Zasłużony dla Miasta Legionowo”, wieloletni radny, działacz społeczny i sportowy. Informację o jego śmierci Urząd Miasta Legionowo podał w poniedziałek rano.

Tadeusz Szulc przez całe życie związany był z Legionowem. Od 1958 roku działał w klubie Legionovia – najpierw jako piłkarz, później jako działacz, współtworząc największe sukcesy klubu.

Przez sześć kadencji zasiadał w Radzie Miasta Legionowo, pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady, pracował w komisjach oraz w Miejskiej Radzie Seniorów.

Tadeusz Szulc był osobą niezwykle oddaną lokalnej społeczności, zawsze gotową nieść pomoc i wspierać rozwój Legionowa - podkreślił w komunikacie Urząd Miasta Legionowo.

Za swoją działalność został uhonorowany wieloma odznaczeniami, w tym Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz odznakami Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Był autorem dwóch książek o historii Legionowa oraz inicjatorem licznych upamiętnień ważnych miejsc w mieście. Szczególnie bliska jego sercu była dzielnica Legionowo Przystanek.

W ostatnim czasie chorował, dlatego też na wiosnę 2023 roku zrzekł się mandatu miejskiego radnego. Miał 82 lata.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%