Od 11 września 2025 roku kupujący mieszkania zyskają nowe narzędzie. Deweloperzy muszą ujawniać ceny wszystkich lokali w internecie, co ma skończyć z niejasnymi praktykami i ułatwić porównywanie ofert.
Jak przypomina Forsal.pl, od 11 września zaczynają obowiązywać regulacje, które nałożą na wszystkich deweloperów obowiązek publikowania cen mieszkań na stronach internetowych.
Dotychczas dotyczyło to jedynie inwestycji wprowadzonych na rynek po 11 lipca, teraz obejmie każdy lokal dostępny w sprzedaży.
Dotąd osoby zainteresowane zakupem mieszkania często spotykały się z sytuacją, gdy ceny były podawane dopiero podczas rozmowy w biurze sprzedaży lub zależne od negocjacji.
Od teraz każdy lokal musi mieć widocznie określony metraż oraz cenę zarówno całkowitą, jak i w przeliczeniu na metr kwadratowy.
Eksperci podkreślają, że jawność cen to ogromna zmiana dla całego rynku. Klienci zyskują możliwość szybkiego porównania ofert różnych deweloperów, a przestrzeń do „kreatywnej polityki rabatowej” znacząco się zmniejszy.
Nowe zasady mają zwiększyć przejrzystość transakcji i ograniczyć ryzyko sztucznego pompowania stawek.
Zmiany mają nie tylko ułatwić życie kupującym, ale także ustabilizować sam rynek mieszkaniowy. Przejrzyste zasady sprzedaży to większe zaufanie klientów i lepsza konkurencja między firmami.
Specjaliści zwracają uwagę, że to początek nowej ery, w której inwestorzy będą musieli grać z klientami w otwarte karty.
Dobra Buła i Legio24.pl ogłaszają konkurs! Wygr...
Z tym paragonem to polecieli :D W d00pie z takimi konkursami :D Niech lepiej zrobią normalny cennik, bo jak tak dalej będą doić klientów (nie mając nawet eleganckiego lokalu, gdzie można przyjść w większej grupie), to czarno widzę przyszłość tego lokalu.
Nawet mi szkoda to k
10:47, 2025-09-10
Legionowo: Nowy blok przy targu. Inwestor z...
Ale co w tym jest sensacyjnego? Zmienił się prezydent, to i zmieniły się zasady.
Yoolca
07:59, 2025-09-09
Dobra Buła i Legio24.pl ogłaszają konkurs! Wygr...
50 złotych? Tam byle burger tyle kosztuje.. Lepiej dajcie promocję 1+1 jak było wcześniej.. wyjdzie na to samo, ale więcej osób skorzysta.. 50 złotych kupon i jeszcze mam fotki strzelać i pilnować paragonu ?! Bez jaj.
TOTALNA LIPA
22:23, 2025-09-08
Legionowo: Nowy blok przy targu. Inwestor z...
cyrk na kółkach :))))))
Endrju
13:59, 2025-09-06
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz