Zamknij
REKLAMA

Kredyt na samochód – czy warto wziąć?

10.10, 28.06.2022 .
Skomentuj Fot. materiał partnera

Musisz kupić samochód, ale zastanawiasz się nad formą jego sfinansowania? To, że dysponujesz gotówką wcale nie oznacza, iż musisz w taki sposób dokonać płatności. Warto rozważyć kredyt samochodowy – istnieje wiele powodów, dla których tego rodzaju finansowanie może okazać się korzystne.

Czy wiesz, że finansowanie zewnętrzne możliwe jest nie tylko w przypadku fabrycznie nowych pojazdów. Jak pokazują statystyki, kredyt samochodowy w finanse.rankomat.pl sprawdzają osoby zamierzające nabyć używane auta. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z finansowania – o ile wybrany samochód wpisuje się w kryteria stawiane przez bank.

Kredyt samochodowy może się opłacać?

Decydując się na kredyt samochodowy, musisz liczyć się z koniecznością zwrotu pożyczonej kwoty powiększonej o odsetki. Nie jest to jednak powodem do tego, aby finansowanie uznać za nieopłacalne. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści.

Zachowujesz płynność finansową

Aby uruchomić kredyt samochodowy, potrzebujesz zaledwie kilku tysięcy złotych (lub mniej) – wpłacanych jako wkład własny. Dzięki temu zachowujesz płynność finansową i nie narażasz się na to, że nadmiernie obciążysz domowy budżet.

Budujesz historię kredytową

Każdy zaciągnięty kredyt na twoje nazwisko przyczynia się do budowania wiarygodności kredytowej. Przydaje się to m.in. w przypadku zaciągania zobowiązań na wyższe kwoty. Dzięki temu zwiększasz swoją szansę na kolejny kredyt – o ile ze spłatą poprzednich nie masz problemów.

Możesz kupić samochód w lepszym stanie technicznym

Decydując się na kredyt samochodowy, nie musisz iść na kompromis między stanem technicznym a niższą ceną. Wybierasz takie auto, które spełnia twoje wymagania – w każdym detalu.

Więcej zalet wynikających z zaciągnięcia kredytu samochodowego możesz znaleźć w artykule pod adresem https://finanse.rankomat.pl/poradniki/zalety-wady-kredytu-samochodowego/.

Jak zaciągnąć dobry kredyt samochodowy?

Aby w pełni skorzystać z zalet kredytu samochodowego, nie możesz decydować się na przypadkowe finansowanie. Warto porównać dostępne opcje pod kątem kilku istotnych kryteriów.

Koszty finansowania

Warto zwrócić uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale i pozostałe koszty. Znaczenie ma prowizja czy ubezpieczenie kredytu (o ile bank wlicza wymaga wykupienia tego rodzaju zabezpieczenia). Z tego powodu warto kierować się RRSO – rzeczywistą roczną stopą oprocentowania.

Czas trwania finansowania

Im dłuższy okres spłaty, tym niższa miesięczna rata. Jednak z drugiej strony będzie przekładać się to na wyższą całkowitą kwotę do spłaty.

Rodzaj kredytu

Warto wiedzieć, że do wyboru masz nie tylko standardowe finansowanie, ale również kredyt 50/50 czy kredyt balonowy. Dobrze jest więc porównać dostępne opcje i wybrać tę, która najbardziej ci odpowiada pod każdym względem.

Chcesz sprawdzić, ile wyniesie cię kredyt samochodowy i gdzie złożyć wniosek? Zamiast samodzielnie zbierać dane od banków, wykorzystaj kalkulator finansowy. To proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu szybko oszacujesz wysokość miesięcznej raty, a także poznasz całkowitą kwotę zobowiązania do spłaty. Modelując parametrami kredytu, możesz też ustalić najkorzystniejszą opcję finansowania.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%