Choroba alkoholowa rozwija się stopniowo. Każdego dnia zabiera coraz większą cząstkę z życia człowieka. Uzależnienie od alkoholu pozbawia jednostkę zdolności do samodzielnego podejmowania decyzji, sprawczości, poczucia własnej wartości… Uzależnienie od alkoholu sprawia, że substancja ta jest centrum życia osoby uzależnionej. Zapomina ona o rodzinie, relacjach, swoich pasjach, pracy czy obowiązkach. Osoba, która boryka się z problemem nadmiernego spożywania alkoholu powinna jak najszybciej podjąć leczenie.
Z leczenia esperalem mogą skorzystać osoby które ukończyły osiemnaście lat. Aby lekarz mógł przeprowadzić zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej, pacjent musi wyrazić świadomą i samodzielną zgodę na zabieg. W środowisku osób uzależnionych od alkoholu przekazywanych jest wiele mitów. Jeden z nich mówi o tym, że wszywkę alkoholową można podać każdemu bez jego zgody. Wywołuje to lęk wśród osób uzależnionych od alkoholu, które przebywają w szpitalu lub innej placówce leczniczej.
Stosowanie Esperalu zalecane jest osobom, które podjęły już samodzielną decyzję o zaprzestaniu spożywania alkoholu, jednak potrzebują one dodatkowej motywacji, aby w chwilach słabości wytrwać w swoim postanowieniu.
Już na samym początku należy podkreślić że wszywka alkoholowa Łódź z https://esperallodz.pl/, przez cały okres działania ma taką samą moc i natężenie. Oznacza to, że organizm zarówno w pierwszym jak i ostatnim miesiącu działania Esperalu zareaguje dokładnie tak samo na dostarczony mu alkohol.
Wszywka alkoholowa działa od ośmiu do dwunastu miesięcy. Po upływie ośmiu miesięcy zabieg podskórnego podania Esperalu można powtórzyć jeżeli istnieje taka konieczność. Należy pamiętać że wszywkę alkoholową można usunąć z organizmu. W tym celu lekarz przeprowadza drobny zabieg chirurgiczny.
Działanie Esperalu odkryto przypadkiem w XX wieku. Wtedy, dwóch duńskich naukowców zauważyło, że osoby, które przyjmują Esperal po spożyciu alkoholu doświadczają przykrych dolegliwości. Zaintrygowani własnym odkrycie postanowili przeprowadzić badania na ten temat. Wyniki badań wykazały, że Esperal hamuje rozkład alkoholu w organizmie. To odkrycie pozwoliło leczyć chorobę alkoholową.
Esperal zyskał popularność na całym świecie. Do dziś stosowany jest głównie we wschodnich krajach. W państwach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych jego stosowanie zostało zakazane. W naszym kraju w latach 2008-2010 również zakazano produkcji oraz stosowania Esperalu. Zakaz ten jednak cofnięto z uwagi na wysoką skuteczność tej metody.
Cena oscyluje w granicach kilkuset złotych i jest ona zależna od czynników takich jak miasto, pakiet zabiegu, klinika, w której przeprowadzany jest zabieg oraz lekarz, który podskórnie podaje wszywką alkoholową.
Warto pamiętać również o trzech atutach wszywki alkoholowej. Jej podanie jest jednorazowe. Dzięki czemu pacjent nie musi pamiętać o codziennym przyjmowaniu leku. Koszt zabiegu rozkłada się na długi okres jej działania, dzięki czemu dzienna cena terapii jest niewielka. Jest to bardzo skuteczna metoda, która pozwala na zaprzestanie spożywania alkoholu.
Dodatkowo należy również pamiętać, że każdy obywatel naszego kraju może skorzystać bezpłatnego leczenia uzależnienia od alkoholu. Aby uzyskać bezpłatną pomoc należy zgłosić się do poradni leczenia uzależnień lub ośrodka leczenia uzależnień. Przy wyborze drugiej placówki niezbędne jest posiadanie skierowania na leczenie. Takie skierowanie można uzyskać od lekarza pierwszego kontaktu, lekarza internisty lub lekarza psychiatry. Warto również pamiętać, że bezpłatne leczenie uzależnień jest dostępne zarówno dla osób ubezpieczonych jak i tych, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego.
Esperal hamuje rozkład alkoholu w organizmie. Aby zrozumieć jego działanie warto najpierw zapoznać się z uproszczonym schematem rozkładu alkoholu w organizmie.
Dostarczony do organizmu etanol zostaje rozłożony do prostszej postaci aldehydu octowego na drodze dehydrogenazy alkoholowej. Następnie kluczową rolę odgrywa enzym, który odpowiada za aktywację procesu dehydrogenazy aldehydowej. A to w jej wyniku szkodliwy aldehyd octowy zostaje rozłożony do bezpiecznej postaci kwasu octowego.
Tak wygląda rozkład alkoholu w prawidłowych warunkach. Jak więc wygląda on, kiedy w organizmie znajduje się Esperal? Zaszyte w organizmie tabletki, stale wydzielają do krwi substancję czynną. Disulfiram, jego głównym zadaniem jest blokowanie enzymu, który odpowiedzialny jest za aktywację procesu dehydrogenazy aldehydowej. W wyniku tego zdarzenia szkodliwy aldehyd octowy nie może zostać rozłożony do kwasu octowego. Nagromadzenie się aldehydu octowego powoduje wystąpienie silnego zatrucia alkoholowego.
Podskórne podanie Esperalu polega na umieszczeniu w ciele pacjenta od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek z substancją czynną. W tym celu lekarz podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe a następnie nacina skórę pacjenta. Umożliwia to podpowięziowe podanie Esperalu. Nacięcie na skórze jest niewielkich rozmiarów tak, aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. Po zakończonym zabiegu, lekarz zakłada pacjentowi szwy. Gdy zostały podane szwy nierozpuszczalne pacjent musi umówić się na ich sciągnięcie.
Przeprowadza go doświadczony lekarz chirurg i trwa około trzydziestu minut. Jest to prosta, bezpieczna i mało inwazyjna procedura medyczna, do której nie trzeba się specjalnie przygotowywać.
Na początku wizyty lekarz przeprowadza krótki wywiad. Ma on na celu zebranie niezbędnych informacji o stanie zdrowia pacjenta oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.
Osoby, które decydują się na terapię leczenia uzależnień muszą mieć świadomość, że wiążę się to z zakazem spożywania alkoholu. Jego złamanie już w ciągu kilku minut przyniesie bardzo silne i nieprzyjemne konsekwencje. Osoba ta doświadczać będzie silnego bólu głowy, zawrotów głowy, wymiotów, biegunki, nudności, osłabienia organizmu, kołatania serca, skoków ciśnienia, przyspieszonej akcji serca, zaczerwienienia skóry twarzy, potliwości, uczucia lęku, uczucia niepokoju i innych. Już niewielka ilość alkoholu zawarta w cukierku może spowodować silny i wielogodzinny ból głowy.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz