Zamknij
REKLAMA

Nocna pomoc lekarska w ZOZ Legionowo przy Sowińskiego jednak do końca października. Później będą zmiany

12.12, 19.09.2022 Redakcja
Skomentuj Nocna pomoc lekarska w ZOZ Legionowo przy Sowińskiego jednak do końca października. Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

ZOZ Legionowo przedłużył o miesiąc kontrakt z NFZ na świadczenie mieszkańcom powiatu legionowskiego nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Oznacza to, że w starej przychodni taką pomoc uzyskamy nie końca września, a do końca października. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie rozwiązuje to problemu w sposób kompleksowy. Daje jednak nadzieję na ciągłość świadczenia tych usług do czasu rozstrzygnięcia nowego konkursu.

W ubiegłym tygodniu, po rozmowach pomiędzy Narodowym Funduszem Zdrowia, a legionowską przychodnią ZOZ Legionowo ustalono, że obowiązujący początkowo do końca września kontrakt na świadczenie usług nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej w powiecie legionowskim zostanie przedłużony o miesiąc. Będzie teraz obowiązywał do końca października. Co dalej? Na razie nie wiadomo.

Jedno jest pewne - ZOZ Legionowo nie chce już dłużej świadczyć tej usługi, ponieważ jak tłumaczyła dyrektor placówki Dorota Glinicka, nastręcza to szereg trudności - przede wszystkim brakuje lekarzy chętnych do pełnienia dyżurów.

Jest nowy konkurs

W ubiegłym tygodniu Narodowy Fundusz Zdrowia rozpisał nowy, drugi już konkurs na świadczenia nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej  mieszkańcom powiatu legionowskiego. Poprzedni unieważniono z przyczyn proceduralnych. Według nieoficjalnych informacji do unieważnionego konkursu przystąpiły dwa podmioty. Nie wzięła w nim udziału filia szpitala WIM w Legionowie, która wydawała się być naturalnym kandydatem do przejęcia tych usług od ZOZ Legionowo.

Czy tym razem uda się rozstrzygnąć konkurs? Tego dowiemy się najpewniej dopiero w przyszłym miesiącu. Narodowy Fundusz Zdrowia ma go bowiem rozstrzygnąć do 10 października. 

Do sprawy będziemy wracać.

Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższych artykułach:

[ZT]117537[/ZT]

[ZT]117637[/ZT]

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%