Zamknij

Jabłonna: XIX Festiwal Nauki już za nami

04:51, 22.09.2015 Aktualizacja: 11:02, 22.09.2015
Skomentuj

Bogaty program, na który składa się wiele atrakcji i ciekawostek naukowych dla każdego to już znak rozpoznawczy Festiwalu Nauki, którego XIX edycja gościła w miniony weekend ( 19,20.09) w kompleksie pałacowo-parkowym w Jabłonnie.



Wiele ciekawych prezentacji i sprzyjająca słoneczna aura przyciągnęły na Festiwal Nauki w Jabłonnie tłumy odwiedzających. Co szczególnie cieszyło organizatorów, wśród nich znaczną część stanowiły dzieci i młodzież. Coś dla siebie znaleźli tu zarówno pasjonaci nauki, jak i melomani i wielbiciele tak zwanej kultury wysokiej.

Poza stoiskami gdzie można było poznać tajniki renowacji zabytkowych obiektów, czy dowiedzieć się o znaleziskach archeologicznych ze średniowiecza, a nawet samodzielnie przeprowadzić doświadczenie chemiczne, organizatorzy przygotowali też koncerty muzyki poważnej. W niedzielę zainaugurowany został bowiem kolejny sezon "Pałacowych spotkań z muzyką", a w galerii Oranżeria otwarto nową wystawę. W godzinach popołudniowych odbył się również finał Mazowieckiego Konkursu "Nalewka Księcia Pepi".

Najmłodsi z wielkim zachwytem reagowali szczególnie na stoisko Związku Kynologicznego, w którym mogli zaprzyjaźniać się z psią arystokracją. Każdy chętny mógł także pojeździć na koniu.

O tym, że Festiwal jest wydarzeniem, którego nie można przegapić, świadczyć też może ranga gości, którzy go odwiedzają. W niedzielne popołudnie do Pałacu w Jabłonnie zawitała marszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, która zwiedziła teren imprezy. Specjalnego gościa Festiwalu po pięknym Parku oprowadzał starosta Robert Wróbel, dyrektor DZiK PAN Magdalena Grzelecka i powiatowi radni Zbigniew Garbaczewski i Grzegorz Kubalski.



/red/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%