Zamknij

Legionowo: Ruszył remont Wrzosowej i Zacisznej. Ile potrwa?

11:47, 23.05.2025 Aktualizacja: 11:49, 23.05.2025
Skomentuj ul. Wrzosowa w Legionowie, fot. arch. Legio24.pl ul. Wrzosowa w Legionowie, fot. arch. Legio24.pl

W piątek (23.05) oficjalnie rozpoczyna się remont ulic Wrzosowej i Zacisznej w Legionowie. Jak informuje ratusz prace potrwają trzy miesiące. Co przez ten czas planują wykonać?

Z informacji przekazanej przez Urząd Miasta w Legionowie wynika, że prace mają rozpocząć się od przygotowania terenu. Drogowcy usuną zużytą nawierzchnię i przygotują grunt pod nową konstrukcję obu ulic.

Nowa nawierzchnia ulic Wrzosowej i Zacisznej zapewni, jak informują urzędnicy, wygodniejszą i bezpieczniejszą jazdę, a dodatkowe progi zwalniające pomogą ograniczyć prędkość i poprawić bezpieczeństwo w ruchu lokalnym.

Ulice zostaną też wyposażone w system odwodnienia, co zapobiegnie powstawaniu kałuż i uszkodzeniom w wyniku zalegającej wody. Projekt przewiduje również budowę nowych zjazdów do posesji. Wzdłuż ulic powstaną chodniki oraz pobocza, które zwiększą bezpieczeństwo pieszych i uporządkują przestrzeń drogową.

Na czas prowadzenia prac ulice Wrzosowa i Zaciszna będą czasowo wyłączane z ruchu. 

Utrudnienia te mogą się zacząć dopiero w przyszłym tygodniu (od 26.05) i obejmować będą w pierwszej kolejności ulicę Zaciszną, dopiero później Wrzosową. Mieszkańcy oraz kierowcy proszeni będą o korzystanie z alternatywnej trasy dojazdu – ulicy Słonecznej bądź Plantowej, które będa pełnić funkcję głównego objazdu.

- czytamy w urzędowym komunikacie.

Koszt remontu ul. Wrzosowej i Zacisznej został wyceniony na prawie 1 mln 821 tys. zł brutto.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%