Zamknij
REKLAMA

Patriotyczny Rajd Rowerowy już 14 sierpnia. Zapisy trwają

13:39, 02.08.2022 | Redakcja
Skomentuj 14 sierpnia odbędzie się Patriotyczny Rajd Rowerowy, fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie
REKLAMA

W niedzielę, 14 sierpnia drogami powiatu legionowskiego przejedzie Patriotyczny Rajd Rowerowy. Trasa rajdu będzie wiodła szlakiem Bitwy warszawskiej 1920 roku. Organizator wydarzenia - Towarzystwo Przyjaciół Legionowa - już rozpoczął zapisy uczestników. Potrwają one do 10 sierpnia.

Rajd rowerowy upamiętni udział 10. Dywizji Piechoty gen. Żeligowskiego, Armii Ochotniczej oraz społeczeństwa ziem dzisiejszego powiatu legionowskiego w działaniach bojowych oraz przygotowaniach obronnych w sierpniu 1920 r., w okresie Bitwy Warszawskiej.

Wydarzenie jest idealną okazją, aby poznać historyczną trasę marszu do bitwy żołnierzy z legionowskiego garnizonu oraz Chotomowa, którzy w walkach pod Nieporętem i Radzyminem zatrzymali natarcie Armii Czerwonej i przyczynili się walnie do zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej.

Ważnym punktem rajdu będzie złożenie kwiatów pod Pomnikiem Marszałka Piłsudskiego w Legionowie. Uroczystość odbędzie się o godz. 9.00. Uczestnicy zapalą także o godz. 12:00 znicz pamięci przy Pomniku w Wólce Radzymińskiej.

Trasa Rajdu: Legionowo – Stanisławów Pierwszy – Wola Aleksandra – Kąty Węgierskie- Izabelin – Zamostki Wólczyńskie – Pomnik Żołnierzy 10. Dywizji Piechoty w Wólce Radzymińskiej – Rancho Bena – Legionowo (z wykorzystaniem dróg gminnych i tras rowerowych). Trasa w jedna stronę liczy 15 km (łącznie 30 km).

Jak się zapisać?

Zapisy uczestników trwają od 2 do 10 sierpnia. Zgłoszenie chęci uczestnictwa w rajdzie należy przesłać drogą mailową na adres [email protected] Można się również zgłosić bezpośrednio w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Legionowa, w Muzeum Historycznym,  przy ul Mickiewicza 23 w Legionowie.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych liczba uczestników nie może przekroczyć 30 osób. 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%