Zamknij

Borowa Góra: Zderzenie trzech osobówek na DK61

11:57, 13.06.2025 Aktualizacja: 12:10, 13.06.2025
Skomentuj Miejsce zdarzenia. Fot. Google Street View Miejsce zdarzenia. Fot. Google Street View

W piątek (13.06), przed godz. 8:00, na Drodze Krajowej nr 61 w miejscowości Borowa Góra (gmina Serock) doszło do zderzenie trzech samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. 42-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, mł. asp. Przemysław Pruszczyński, zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Borowej Górze wpłynęło do służb o godz. 7:56. Na miejsce zadysponowano po jednym zastępie strażaków z JRG Legionowo i Wojskowej Straży Pożarnej z Zegrza, a także zespół ratownictwa medycznego i patrol policji.

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki toyota oraz jednego opla doszło na lewym pasie drogi w kierunku Serocka, w okolicy sygnalizacji świetlnej przy zjeździe na Jachrankę. Autami podróżowało w sumie pięć osób. Cztery z nich nie wymagały pomocy medycznej. Inaczej było z 42-letnim mężczyzną, który po przebadaniu przez załogę karetki pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu, utylizacji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z pojazdów oraz uprzątnięciu jezdni.

Jak powiedziała w rozmowie z naszym dziennikarzem oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, kom. Justyna Stopińska, zdarzenie to zostało zakwalifikowane przez obecnych na miejscu funkcjonariuszy jako kolizja. Jej sprawcą okazał się być 42-letni kierujący toyotą, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do zderzenia z drugą toyotą, za kierownicą której znajdował się 52-latek. W zdarzeniu brał udział także opel kierowany przez 73-letnią kobietę.

Sprawca kolizji został ukarany mandatem. Działania służb na miejscu zdarzenia zakończyły się o godz. 8:49.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

DominikkDominikk

0 0

Proszę osoby poszkodowane o kontakt 664694990

00:06, 14.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%