Jak informuje naszą redakcję Referat Komunikacji Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, w poniedziałek na terenie Legionowa funkcjonariusze realizowali czynności służbowe w związku z postanowieniami Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Legionowie. Przeszukali 8 lokali, w których zabezpieczyli 30 szt. nielegalnych automatów do gier o szacunkowej wartości rynkowej 360 tys. zł. Osoby znajdujące się w lokalach zostały przesłuchane.
Zgodnie z art. 107 Kodeksu karnego skarbowego urządzanie i prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych lub warunkom koncesji podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
- czytamy w informacji przesłanej przez Izbę Administracji Skarbowej w Warszawie.
Dodatkowo karze pieniężnej podlega urządzający gry hazardowe bez koncesji, bez zezwolenia, posiadacz zależny oraz samoistny lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier, jak również uczestnik takiej gry hazardowej. Właścicielowi automatu, posiadaczom (najemcom i właścicielom) lokali wymierzana jest kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł za każdy automat.
O problemach z nielegalnym hazardem w Legionowie pisaliśmy w poniższych wiadomościach:
[ZT]123442[/ZT]
[ZT]120273[/ZT]
0 0
Dlaczego tylko po miastach są kontrolę? Na wsiach też są automaty
1 0
Michałów Reginów Warszawska od dłuższego czasu goli nałogowych hazardzistów
1 0
Suwalna róg Olszankowej obok baru kolejny punkt
Olszankowa za pętlą autobusową w blaszakach kolejny
Nie wiedzą gdzie szukac?