Zamknij
REKLAMA

Budżet Obywatelski Legionowa. Na jakie projekty będzie można zagłosować?

11:03, 15.06.2022 | Redakcja / Źródło: UM Legionowo
Skomentuj Remont boiska "Orlik" z nawierzchni poliuretanowej (ul. Parkowa 27) - to jeden z proponowanych projektów. Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

Do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Legionowa zgłoszono 9 projektów. Zostały one już ocenione przez miejskich urzędników, którzy pozytywnie zaopiniowali je wszystkie. To, które ze zgłoszonych projektów zostaną zrealizowane, zależeć będzie od wyników głosowania mieszkańców. Pula środków zarezerwowana w kasie miasta na realizację projektów w ramach budżetu obywatelskiego to 500 tys. złotych.

Na jakie projekty będzie można zagłosować? Poniżej publikujemy listę 9 projektów, na które mieszkańcy będą mogli oddać swój głos wraz z szacowanym kosztem ich realizacji:

Poidełka dla ptaków – 5 200 zł

Projekt zakłada powstanie 7 poidełek dla ptaków zlokalizowanych na miejskich terenach zieleni. Celem projektu jest zapewnienie wody ptakom w miejscach do tego odpowiednich ze względów przyrodniczych i sanitarnych. Poidła będą miały postać płaskich mis o wolno opadających brzegach wyłożonych kamieniami oraz żwirkiem i będą wypełnione wodą. Wybrane lokalizacje to: Park Zdrowia (2), Park Jana Pawła II (2), Park Solidarności (2), Park Kościuszkowców (1).

Siłownia plenerowa przy Królewskiej Dwójce – 75 000 zł

Plenerowa siłownia przy II Liceum Ogólnokształcącym będzie uzupełnieniem sportowej infrastruktury szkoły. W wiosennych miesiącach da szansę na prowadzenie ciekawych zajęć wychowania fizycznego, które dla młodzieży są teraz – po długim okresie zdalnego nauczania – szczególnie ważne. Od poniedziałku do piątku siłownia dostępna będzie nieodpłatnie dla wszystkich mieszkańców miasta między godziną 17 a 18, w weekendy między 8 a 18. W siłowni plenerowej będą mogły znaleźć się różnorodne urządzenia, np. wyciąg, biegacze, orbitrek lub ławki. Pozwolą one na pracę nad wzmocnieniem różnych partii mięśni, trening ogólnorozwojowy. Każde z urządzeń zostanie opatrzone instrukcją zawierającą wyjaśnienia dotyczące sposobu użytkowania – tak, by siłownia była dostępna nie tylko dla uczniów znajdujących się pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, ale też dla wszystkich mieszkańców miasta.

Remont boiska przyszkolnego ogólnodostępnego (ul. Władysława Broniewskiego 7) – 418 000 zł

Wymiana zużytej nawierzchni boiska na nowoczesną syntetyczną trawę wraz z zasypką piaskiem kwarcowym (bezpieczny dla środowiska). Montaż nowych ławek dla publiczności dopingującej użytkowników ogólnodostępnego boiska.

Eko cmentarz w Legionowie (Aleja Legionów 50) – 90 000 zł

Przestrzeganie zasad segregacji śmieci na terenie miasta Legionowo to obowiązek każdego mieszkańca, dlatego cmentarz miejski nie powinien stanowić wyjątku. Wspólnie zmniejszmy ilość śmieci i zacznijmy segregować odpady na odpowiednie frakcje, by zadbać o środowisko. Projekt Eko Cmentarz w Legionowie obejmuje zakup pojemników (papier, szkło, bio, zmieszane, metal), montaż tablic z instrukcją poprawnej segregacji i regałów umożliwiających wymianę zniczy, tzw. "zniczodzielnię" oraz kampanię informacyjną (plakaty, ulotki).

Remont boiska "Orlik" z nawierzchni poliuretanowej (ul. Parkowa 27) - 344 000 zł

Wymiana wyeksploatowanej przez użytkowników nawierzchni boiska ogólnodostępnego na nową warstwę z poliuretanu. Nowoczesna nawierzchnia o nowej kolorystyce zapewni bezpieczne i przyjemne uprawianie zajęć sportowych przez wszystkich mieszkańców Legionowa.

Budowa miejsc postojowych powyżej 10 szt (droga wewnętrzna na osiedlu " Bukowiec") - 90 000 zł

Inwestycja pozwoli na zwiększenie liczby miejsc postojowych oraz przyczyni się do poprawienia wyglądu osiedla. Część, na której ma powstać parking jest niezagospodarowana - po rozebraniu starej hydroforni i usunięciu starego drzewostanu.

Książkomat na dworcu – 25 000 zł

Celem projektu jest zapewnienie mieszkańcom Legionowa możliwości samoobsługowego odbioru zarezerwowanych książek i  audiobuków ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie. Ustawienie książkomatu, czyli skrytek z zamkiem magnetycznym, na terenie dworca PKP pozwoli na wygodne korzystanie z wypożyczeń nieomal 24h/dobę, 7 dni w tygodniu, bez względu na godziny otwarcia placówki i przyczyni się do upowszechnienia czytelnictwa w mieście.

Wykonanie altany śmietnikowej i ogrodzenia (pomiędzy budynkami ul. Daliowa 6,8,10) – 50 000 zł

Wykonanie altany śmietnikowej, ogrodzenia istniejącego śmietnika na osiedlu "Bukowiec", odwodnienie części drogi wewnętrznej.

Remont szatni w budynku IŁ Capital Arena Legionowo – 21 000 zł

Wskazane zadanie realizowane będzie w budynku IŁ Capital Areny Legionowo. Obejmować będzie remont jednej z szatni istniejącego zaplecza, z której korzystają m.in. siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo. Projekt zakłada zakup i montaż profesjonalnych szafek ubraniowych, wymianę podbicia sufitu, oczyszczenie i remont podłogi, wymianę oświetlenia, założenie wentylacji, remont toalety i pryszniców w łazience.

Kiedy i jak będzie można głosować?

Głosowanie, które wyłoni zwycięskie projekty zaplanowano w okresie od 29 lipca do 14 września. Odbywać się ono będzie zarówno metodą tradycyjną - papierową, jak i elektroniczną, za pomocą formularza w Internecie. Głosować może każdy mieszkaniec Legionowa.

Zwycięskie projekty poznamy do 21 września. Będą one realizowane w 2023 roku.
 

(Redakcja / Źródło: UM Legionowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%