Według wyników ankiety, choć Polacy podczas wyjazdów wakacyjnych najczęściej płacą gotówką, to chętnie też korzystają z płatności bezgotówkowych: 61,7 proc. płaci kartą debetową lub kredytową, 29 proc. BLIKIEM lub przelewem natychmiastowym, a 19,8 proc. – portfelami cyfrowymi (np. Apple Pay, Google Pay). Z tych dwóch ostatnich form płatności - jak wskazali autorzy publikacji - najchętniej korzystają młodsi urlopowicze – używa ich w sumie 69,7 proc. badanych w grupie 18-24 lat i aż 83,9 proc. w grupie 25-34 lata.
Parking przy dworcu w Legionowie do rozbudowy? Miast...
Wystarczy wprowadzić płatne parkowanie na terenie Legionowa i problem z miejscami parkingowymi sam się rozwiąże.
Yoolca
09:44, 2026-03-26
Wykonawca DK61 w finansowych tarapatach. Grozi mu...
Ira, do twojej wiadomości: kontrakt został podpisany za rządów "pisiorskich", a skończyć miał się w połowie 2024. Wybór, ciekawe jakie kryterium, konsorcjum dwóch "firemek" od początku nie rokowało sukcesu. Swoją drogą, przeprawa o tak istotnym znaczeniu dla bezpieczeństwa kraju nie interesuje np. MON, obecnie rządzących, samorządów, itd. Wszyscy codziennie dojeżdżjący do pracy, właściciele firm itp. powinniśmy wystąpić z pozwem o odszkodowanie za czas spędzony w korkach, straty wypalanej Pb i ON, straty poniesione na zdrowiu, nerwach, psychice, zabite zwierzaki i nadmierny hałas w okolicznych miejscowościach (Jachranka, Skubianka, Izbica) ze względu na zwiększony ruch (zamknięty wjazd od Wieliszewa). Na końcu gdzie są obrońcy ekologii, jakoś nikt się nie przykleja do asfaltu.
DAREO
08:46, 2026-03-24
"Metro" przez gminę Serock? Linia kolejowa ma biec...
Niech ta budowa ruszy w końcu z kopyta bo wszystko się slimaczy, opóźnienie co najmniej o 3 lata!!!!
Alleluja i do roboty
05:58, 2026-03-24
"Metro" przez gminę Serock? Linia kolejowa ma biec...
Koszt linii do Przasnysza szacowany jest na około 2,1 mld złotych. OK ale ta linia ma rzekomo częściowo 4-5km przebiegać w tunelu....a koszt budowy kilometra tunelu metra wynosi średnio 600 milionów. Coś się tu ewidentnie nie spina bo większość kwoty pochłonie budowa tunelu
Józio Watróbka
21:34, 2026-03-23