Zamknij

Legionowo: Park Zdrowia oficjalnie od 9 maja. Na otwarcie impreza

11:30, 15.04.2015 | Redakcja
Skomentuj Park Zdrowia w Legionowie. Fot. Legio24.pl
REKLAMA

Powstający naprzeciwko Areny Legionowo Park Zdrowia w końcu otworzy swoje podwoje. W sobotę, 9 maja władze oficjalnie oddadzą go do użytku. Odbędzie się to podczas zaplanowanego na ten dzień festynu. Park Zdrowia, zwany również Parkiem Seniora, to kolejna miejska inwestycja, na której dokończenie mieszkańcy muszą czekać dłużej, niż pierwotnie planowano. Opóźnienie sięgnie 5 miesięcy.

Park Zdrowia jest jedyny w swoim rodzaju. Nie znajdziemy tam piaskownic dla dzieci, huśtawek, czy zjeżdżalni. Są za to pięknie urządzone alejki, altany, plac piknikowy, tężnia, czy siłownia pod chmurką. Wszystko pięknie oświetlone za pomocą nowoczesnych, a jednocześnie nastrojowych latarni. Jego budowa ruszyła we wrześniu 2014 roku i miała zostać zakończona do 30 listopada. Pomimo sprzyjającej pogody, z niewiadomych przyczyn przesunęła się jednak o 5 miesięcy. Dziś możemy już śmiało powiedzieć - park będzie oficjalnie przekazany mieszkańcom w użytkowanie w sobotę, 9 maja. Na ten dzień ratusz przygotował wiele atrakcji.

Zaplanowano festyn dla całych rodzin

Występy artystyczne, porady zdrowotne, wspólne ćwiczenia i dancing to główne atrakcje, jakie przygotował na sobotę, 9 maja Urząd Miasta. Główną gwiazdą otwarcia Parku ma być sam Andrzej Rosiewicz. - Choć umowa z nim jeszcze nie została podpisana, to już możemy powiedzieć, że z dużym prawdopodobieństwem to właśnie on zabawiać będzie legionowian - mówi Anna Szwarczewska, kierownik Referatu Marketingu UM Legionowo. - Rozmowy z panem Andrzejem trwają i już są na ukończeniu - dodaje Szwarczewska.

Kolejnym ciekawym punktem zaplanowanego na 9 maja festynu jest dancing. Ma być przygotowany wzorem tych, jakie odbywały się w małych miasteczkach w latach 60 i 70- tych ubiegłego wieku. Nie będzie więc to typowa dyskoteka, ale zabawa z klimatem, jakiego podczas współczesnych imprez po prostu już nie ma.

Inwestycja za ponad 2 mln złotych

Wykonanie inwestycji w drodze przetargu powierzono przedsiębiorstwu ROBOTY ZIEMNE-BUDOWLANE Janusz Mróz z Legionowa. Koszt prac to ponad dwa miliony złotych.

Jest też szalet

Co ciekawe, w Parku wybudowano także szalet miejski. To zdecydowana odmiana na plus, bo będzie to jedyny taki przybytek z prawdziwego zdarzenia w całym mieście. Co prawda murowana toaleta znajduje się także przy miejskim targowisku, ale jest ona czynna tylko w dni targowe. W innych punktach miasta mieszkańcy muszą się zadowolić zwykłymi, plastikowymi Toi- toi'ami.

W oczekiwaniu na oficjalne otwarcie Parku Zdrowia, nasza redakcja wybrała się do niego na spacer z aparatem. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

kekskeks

0 0

festyn....tylko niech mi tu dziady pod bramą samochodami nie stają!!! Prezydent robi festyn to i parking niech zrobi. 17:12, 15.04.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LegionowianinLegionowianin

0 0

Przy Arenie miejsca w bród i sam jestes DZIAD 21:14, 15.04.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

markosiomarkosio

0 0

FATALNA DECYZJA! o braku placu zabaw dla Dzieci! PRZECIEŻ STARSI LUDZIE PRZYCHODZĄ NA SPACERY RÓWNIEŻ Z WNUCZKAMI! Zresztą widziałem masę młodych rodziców z dziećmi i dzieci nie wiedziały co mają ze sobą zrobić! Fatalna decyzja. powinni szybko stworzyć jakiś chociaż mały placyk zabaw! niech Legio24 zajmie się sprawą to może władze się zmobilizują i jednak coś z tym zrobią. 08:16, 16.04.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

agaaga

0 0

Wszędzie place zabaw... nie kazdy ma ochotę słuchać pisków i wycia. Jest tyle placów dla dzieciaków , że jak przy jednym obiekcie go zabraknie to korona z głowy nikomu nie spadnie.Przynajmniej bedzie mozna w spokoju książkę poczytać 11:00, 16.04.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

voltanvoltan

0 0

aga ty to chyba dawno ku...sa nie miałaś. Te dzieci kiedyś będą pracowac na twoją emeryturę. 15:52, 16.04.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AGNIESZKAAGNIESZKA

0 0

Prawda jest taka, że po zamknięciu przejazdu Parkowa/Wyszyńskiego to hałas z przejeżdżających samochodów w tym miejscu będzie tak duży, że o ciszy w tym parku pozostanie nam tylko nierealnie marzyć. Nie zmienia to faktu, że jak zwykle cięto koszty i zrezygnowano z miejsca przeznaczonego dla dzieci.
Wynika z tego, że na piknik do parku będą podążać tylko kulturyści ze swoimi panienkami. 19:26, 16.04.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ico?ico?

0 0

Voltan, spróbuj wyjrzeć przez okno, albo zajrzyj pod łóżko bo coś chyba zgubiłeś...
To coś to KULTURA (idzie w parze z dobrym wychowaniem).
Tyle tylko, że trzeba wiedzieć co to jest...
Sorry za offtop, ale buractwo trzeba tępić. 21:17, 16.04.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%