Zamknij

Wyciek oleju napędowego w środku lasu

10:53, 04.09.2014 Aktualizacja: 16:16, 04.09.2014
Skomentuj

W czwartek (4.09) w godzinach porannych doszło do wycieku oleju napędowego z rurociągu znajdującego się na terenach leśnych w Józefowie (gmina Nieporęt). Na miejsce udały się zastępy straży pożarnej.

Interweniujący strażacy zajęli się zabezpieczaniem terenów leśnych, na których doszło do wycieku. Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, na długości około 20 metrów utworzyła się kałuża paliwa.

Na szczęście rozszczelnienie rurociągu prawdopodobnie jest niewielkie. Na miejsce oprócz zastępów straży udał się także kierownik referatu zarządzania kryzysowego Urzędy Gminy Nieporęt, Tadeusz Biernat oraz zastępca starosty legionowskiego, Robert Wróbel. W akcji pomagają również służby leśne. Po zakończeniu działań straży, polegających na zebraniu paliwa, miejsce zostanie przekazane Przedsiębiorstwu Eksploatacji Rurociągów Naftowych PERN "Przyjaźń" S.A.


Aktualizacja, godz. 13:00


Strażakom udało się zebrać około 200 litrów oleju napędowego, który wydostał się z rurociągu. Według nieoficjalnych informacji, prawdopodobną przyczyną wycieku był nielegalny odwiert. Na miejscu znajdował się bowiem mały kranik do spuszczania paliwa.

Aktualizacja, godz. 13:55


Według urzędników gminy Nieporęt, którzy sprawdzili położenie miejsca skażenia, okazało się że wyciek znajduje się na terenie gminy Jabłonna, około 1,5 km od granicy gmin. Sprawę przejął zatem sztab kryzysowy w Jabłonnie, zaś wyjaśnieniem kradzieży zajęła się Komenda Powiatowa Policji w Legionowie.

/iw, kh/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MarekMarek

0 0

Chętnie odkupię ten olej w dobrej cenie

20:09, 04.09.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%