Zamknij
,
W środę, 15 stycznia Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało raport „Polska w zasięgu stacjonarnego dostępu do internetu”. Najnowsza edycja, oparta na danych z internet.gov.pl, zawiera informacje zaktualizowane na koniec czwartego kwartału 2024 r. Można w nim sprawdzić, jak poszczególne gminy wypadają na tle innych oraz jakie inwestycje są szykowane. Jak wypadły gminy powiatu legionowskiego?
,
Osoby prywatne, które nie założyły skrzynki do e-Doręczeń, otrzymają list polecony z urzędu w formie papierowej - przypomina Ministerstwo Cyfryzacji w piątkowym komunikacie.
,
Aplikacja Yanosik wprowadza nową funkcję, która pomoże kierowcom uniknąć niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Funkcja „Zgłoś zwierzynę” ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i może uratować życie.
,
Od soboty, 29 grudnia sprzedawane w UE przenośne sprzęty elektroniczne, jak m.in. telefony komórkowe, tablety, aparaty cyfrowe, czytniki, słuchawki, a nawet myszy do komputera, wyposażone muszą być w taki sam port do ładowania, czyli USB-C. Od kwietnia 2026 r. wymogi te będą miały też zastosowanie do laptopów.
,
Już po świętach czeka nas zmiana, która ucieszy wielu użytkowników elektroniki. Nowe przepisy wprowadzają jedno uniwersalne złącze ładowania i mają pomóc w walce z elektrośmieciami.
,
Szef rządu wyjaśnił, że jego decyzja będzie miała kształt rozporządzenia Rady Ministrów, które zostanie przyjęte w przyszłym tygodniu.
,
Dodał, że do aplikacji zostaną dodane też inne funkcje, np. legitymacje dla określonych grup i zawodów.
,
W niedzielę w życie weszło Prawo komunikacji elektronicznej, regulujące działania rynku telekomunikacyjnego. Nowe przepisy mają dać konsumentom m.in. lepszą ochronę przed nieuczciwymi sprzedawcami. Operatorzy mają przypominać o kończącej się umowie co najmniej na 30 dni przed jej wygaśnięciem.
,
Już wkrótce wejdzie w życie nowe prawo, które przyniesie liczne zmiany dla klientów operatorów telekomunikacyjnych. Z początkiem 10 listopada wprowadzone zostaną przepisy korzystne dla konsumentów - od przejrzystych umów po uproszczenie procesu rezygnacji z usług. Co jeszcze czeka użytkowników?
,
Prezes UOKiK postawił zarzuty naruszenia zbiorowych interesów konsumentów firmie Zrzutka.pl oraz wszczął postępowania wyjaśniające wobec operatorów dwóch innych serwisów crowdfundingowych: Pomagam.pl i Siepomaga.pl - poinformował w poniedziałek urząd.
,
Dane z blisko 1800 punktów pomiaru parametrów jakości powietrza są już dostępne w aplikacji mObywatel – poinformowało w czwartek Ministerstwo Cyfryzacji.
,
Już ponad 8 mln Polaków korzysta z mDowodu w aplikacji mObywatel - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. mDowód jest elektronicznym dokumentem tożsamości równoważnym z fizycznym dowodem osobistym i znajduje się w najpopularniejszych funkcjach publicznej aplikacji mObywatel.
,
Nowe e-usługi ułatwią życie obywatelom. Ministerstwo Cyfryzacji podpisało umowy na ponad 726 mln PLN. Co nas czeka?
,
Wielu uczniów korzysta z telefonów w czasie lekcji, co często utrudnia prowadzenie zajęć. Zamiast słuchać nauczyciela, dzieci przeglądają internet, korzystają z komunikatorów czy oglądają filmiki. Czy w takiej sytuacji nauczyciel ma prawo zabrać telefon?
,
Polscy operatorzy telekomunikacyjni wprowadzają nowe zasady, które mają na celu skuteczniejszą ochronę przed oszustwami telefonicznymi. Podszywanie się pod fałszywe numery ma być teraz znacznie trudniejsze.