Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
12:36, 03.10.2022
Kradzież konta na Instagramie stanowi duży problem dla użytkowników tego popularnego serwisu społecznościowego. Zablokowany dostęp do znajdujących się na nim zdjęć czy relacji to zaledwie czubek lodowej góry problemów, jakie mogą się z tym wiązać. Jeśli użytkownicy wykorzystują do logowania na Instagramie i w innych mediach społecznościowych lub poczcie elektronicznej identyczne dane, to mogą w ten sposób zapewnić cyberprzestępcom szeroki dostęp do kluczowych prywatnych zasobów. Może to skutkować zarówno blokadą danych, jak i bezpowrotną utratą podstawowych narzędzi, którymi posługujemy się na co dzień. 
12:01, 12.09.2022
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wszczął postępowanie właściwe przeciwko Orange Polska - poinformował w poniedziałek Urząd. Jak dodano, UOKiK otrzymał skargi dotyczące pobierania opłat od dzwoniących na infolinie sieci Orange i nju mobile, na przykład przy składaniu reklamacji lub zgłaszaniu awarii.
12:23, 02.09.2022
Przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego powinny obejmować nie tylko tradycyjną wyprawkę w postaci nowych przyborów szkolnych i książek. Współcześnie bardzo ważnym aspektem jest bezpieczeństwo i prywatność cyfrowa dzieci, które podobnie jak dorośli są narażone na liczne zagrożenia w tym obszarze.
10:25, 23.08.2022
Część bramownic pozostałych po wygaszonym systemie poboru opłat drogowych viaTOLL może być wykorzystana do budowy sieci 5G oraz powiązanych z nią punktów dostępu bezprzewodowego o bliskim zasięgu - poinformowało PAP Ministerstwo Infrastruktury.
08:31, 08.08.2022
Podczas urlopu nie powinno się używać komputerów w miejscach publicznych, takich jak hotele czy lotniska. Korzystaj wyłącznie ze stron, na których nie musisz się logować lub udostępniać swoich danych - radzą eksperci firmy Sophos.
08:12, 21.07.2022
Cyberprzestępcy zawsze pojawiają się tam, gdzie są pieniądze. Nic dziwnego, że już dawno w kręgu ich zainteresowań znalazły się dane naszych kart płatniczych. Na stronach internetowych darknetu, ukrytych przed większością zwykłych użytkowników, cyberprzestępcy handlują ogromnymi ilościami skradzionych danych oraz narzędziami umożliwiającymi ich wykradanie. Szacuje się, że na takich stronach krążą obecnie nawet 24 miliardy nielegalnie pozyskanych nazw użytkowników i haseł.
11:12, 14.07.2022
W ubiegłym roku Facebook Marketplace przekroczył granicę miliarda użytkowników. Platforma umożliwia bezproblemowe kupowanie i sprzedawanie przedmiotów pomiędzy użytkownikami popularnego serwisu. Dodatkowo Marketplace jest bezpłatny i prosty w użyciu, a na jego rosnącą popularność wpływa również fakt, że użytkownicy mogą przeglądać profile sprzedających, przez co czują się bardziej pewni bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji. Niestety nierzadko okazuje się, że to przekonanie jest fałszywe.
10:33, 23.05.2022
Mieszkaniec gminy Nieporęt padł ofiarą internetowego oszusta i stracił blisko 3 tys. zł - informuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie. Mężczyzna zamówił przez internet sprzęt AGD, zapłacił za towar i ? na tym cała transakcja się zakończyła. Towaru nie otrzymał.
08:09, 09.04.2022
Razem w cyfrowym świecie - pod tym hasłem Fundacja Orange zaprasza szkoły z całej Polski do udziału w bezpłatnych programach - MegaMisji i #SuperKoderach. Dzięki tym inicjatywom dzieci i młodzież mogą lepiej poznać i zrozumieć cyfrowy świat. Jest to szczególnie ważne po okresie nauki zdalnej oraz w świetle wydarzeń w Ukrainie i szerzącej się dezinformacji.
13:03, 23.03.2022
Sieć Orange zaprasza do udziału w akcji odkupu niepotrzebnych telefonów, w ramach której kwotę równą wartości odsprzedanego smartfonu przekaże Polskiej Akcji Humanitarnej. Tym samym sieć Orange wspólnie z klientami wesprze organizację w niesieniu pomocy Ukrainie.
09:47, 18.03.2022
CyberTarcza Orange Polska zablokowała w ostatnich dniach około 10 fałszywych domen podszywających się pod jeden ze znanych serwisów do tworzenia zbiórek pomocowych. Według CERT Orange Polska, codziennie pojawia się nawet kilkanaście stron z fałszywymi wiadomościami, wykorzystującymi m.in. kontekst wojny w Ukrainie. Fake newsy kierujące do fałszywych stron logowania są narzędziem wyłudzania danych lub pieniędzy. W natłoku informacji warto wiedzieć, jak ustrzec się przed dezinformacją i nie dać się oszukać. 
06:06, 14.03.2022
Jeszcze przed rozpoczęciem działań wojskowych w ramach rosyjskiej inwazji na Ukrainę eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa przewidywali eskalację wrogich działań w cyberprzestrzeni, w tym fali cyfrowych ataków o potencjalnie dużych i międzynarodowych implikacjach. Zagrożeniem szczególnie objęty jest sektora zdrowia, jeden z najbardziej krytycznych obszarów usług publicznych.
14:19, 28.02.2022
Specjaliści od cyberbezpieczeństwa z CERT Polska ostrzegają przed fałszywymi informacjami wraz z linkami, które sugerują, że wojska rosyjskie przekroczyły polską granicę. Jest to nieprawdą, a taka dezinformacja ma na celu destabilizację sytuacji w Polsce.
07:47, 10.02.2022
Przyspiesza budowa nowoczesnej sieci światłowodowej na terenie Gminy Nieporęt. Niebawem mieszkańcy kolejnych miejscowości zyskają dostęp do ultraszybkiego internetu. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez Urząd Gminy swoją infrastrukturę buduje w sumie czterech operatorów: Orange, N3Net oraz działający wspólnie FiberX/VirtuaOperator.
12:20, 08.02.2022
Mimo powszechnej obecności mediów społecznościowych i komunikatorów internetowych, wiadomości mailowe w dalszym ciągu stanowią jeden z podstawowych sposobów komunikacji. Szacuje się, że obecnie na świecie ponad 4 miliardy użytkowników korzysta z poczty elektronicznej, a w ubiegłym roku każdego dnia wysyłano i odbierano niemal 306 miliardów wiadomości e-mail.
REKLAMA