Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
08:09, 09.04.2022
Razem w cyfrowym świecie - pod tym hasłem Fundacja Orange zaprasza szkoły z całej Polski do udziału w bezpłatnych programach - MegaMisji i #SuperKoderach. Dzięki tym inicjatywom dzieci i młodzież mogą lepiej poznać i zrozumieć cyfrowy świat. Jest to szczególnie ważne po okresie nauki zdalnej oraz w świetle wydarzeń w Ukrainie i szerzącej się dezinformacji.
13:03, 23.03.2022
Sieć Orange zaprasza do udziału w akcji odkupu niepotrzebnych telefonów, w ramach której kwotę równą wartości odsprzedanego smartfonu przekaże Polskiej Akcji Humanitarnej. Tym samym sieć Orange wspólnie z klientami wesprze organizację w niesieniu pomocy Ukrainie.
09:47, 18.03.2022
CyberTarcza Orange Polska zablokowała w ostatnich dniach około 10 fałszywych domen podszywających się pod jeden ze znanych serwisów do tworzenia zbiórek pomocowych. Według CERT Orange Polska, codziennie pojawia się nawet kilkanaście stron z fałszywymi wiadomościami, wykorzystującymi m.in. kontekst wojny w Ukrainie. Fake newsy kierujące do fałszywych stron logowania są narzędziem wyłudzania danych lub pieniędzy. W natłoku informacji warto wiedzieć, jak ustrzec się przed dezinformacją i nie dać się oszukać. 
06:06, 14.03.2022
Jeszcze przed rozpoczęciem działań wojskowych w ramach rosyjskiej inwazji na Ukrainę eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa przewidywali eskalację wrogich działań w cyberprzestrzeni, w tym fali cyfrowych ataków o potencjalnie dużych i międzynarodowych implikacjach. Zagrożeniem szczególnie objęty jest sektora zdrowia, jeden z najbardziej krytycznych obszarów usług publicznych.
14:19, 28.02.2022
Specjaliści od cyberbezpieczeństwa z CERT Polska ostrzegają przed fałszywymi informacjami wraz z linkami, które sugerują, że wojska rosyjskie przekroczyły polską granicę. Jest to nieprawdą, a taka dezinformacja ma na celu destabilizację sytuacji w Polsce.
REKLAMA
07:47, 10.02.2022
Przyspiesza budowa nowoczesnej sieci światłowodowej na terenie Gminy Nieporęt. Niebawem mieszkańcy kolejnych miejscowości zyskają dostęp do ultraszybkiego internetu. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez Urząd Gminy swoją infrastrukturę buduje w sumie czterech operatorów: Orange, N3Net oraz działający wspólnie FiberX/VirtuaOperator.
12:20, 08.02.2022
Mimo powszechnej obecności mediów społecznościowych i komunikatorów internetowych, wiadomości mailowe w dalszym ciągu stanowią jeden z podstawowych sposobów komunikacji. Szacuje się, że obecnie na świecie ponad 4 miliardy użytkowników korzysta z poczty elektronicznej, a w ubiegłym roku każdego dnia wysyłano i odbierano niemal 306 miliardów wiadomości e-mail.
09:16, 26.01.2022
Sieć Orange zamierza przyspieszyć budowę sieci światłowodowej w zachodniej części Chotomowa (gmina Jabłonna) - podaje branżowy serwis telko.in. Plany największego polskiego operatora zostały zrewidowane po monitach mieszkańców i rozbudowie infrastruktury przez konkurencję. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to mieszkańcy zachodniej części Chotomowa będą mogli korzystać z szybkiego internetu już pod koniec wakacji.
17:15, 25.01.2022
Pod koniec ubiegłego roku specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa ostrzegali przed fałszywymi wiadomościami, w których oszuści podszywali się pod operatora pocztowego InPost. Ofiara otrzymywała SMS o zatrzymaniu paczki z tytułu niedopłaty niewielkiej kwoty. Aby "odblokować" przesyłkę niezbędne było kliknięcie w link i podanie danych logowania do bankowości. W efekcie można było stracić wszystkie środki z konta, do którego dane zostały podane.
14:05, 19.01.2022
Media społecznościowe to naturalne środowisko dla dzisiejszych nastolatków. Szacuje się, że 8% użytkowników Instagrama, z którego miesięcznie korzysta niemal 1,4 miliarda osób, stanowi młodzież od 13 do 17 roku życia. Jak każda platforma, również Instagram ma swoją ciemną stronę. Cyberprzemoc, oszustwa, kontakt z nieodpowiednimi treściami czy ataki internetowych przestępców - to zagrożenia, z którymi mogą spotkać się jego użytkownicy. Które wbudowane funkcje aplikacji mogą wykorzystać rodzice, aby chronić prywatność i podnieść bezpieczeństwo swoich dzieci, gdy korzystają z Instagrama?
REKLAMA
11:20, 13.01.2022
Phishing to rodzaj oszustwa, który polega na podawaniu się za inną osobę, podszywaniu się pod firmę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji takich jak: dane logowania, dane karty kredytowej, konta bankowego lub używanych haseł. Liczba oszustw tego rodzaju nieprzerwanie rośnie od 2015 roku, najlepiej pokazują to statystyki prowadzone przez zespół CERT Polska - czytamy w komunikacie wydanym przez stróżów prawa.
1
18:18, 03.12.2021
Plakaty reklamowe, stoły w restauracjach czy autobusy komunikacji miejskiej - w tych miejscach coraz częściej napotkamy kody QR. Chociaż technologia ta liczy już niemal 26 lat, to sporo jej zalet dostrzegliśmy dopiero w trakcie pandemii COVID-19. Niestety, oszuści także coraz częściej z niej korzystają - oczywiście w celu "złowienia" ofiary.
11:15, 12.10.2021
Policjanci ostrzegają przed nową metodą oszustwa - spoofingiem. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz stracić dorobek całego życia. Co to jest spoofing i jak się przed nim bronić?
09:14, 11.10.2021
Zwiększa się liczba zagrożeń dla urządzeń z systemem Android - ostrzegają eksperci. Jak wynika z najnowszego raportu firmy ESET przedstawiającego wyniki badań z zakresu cyberbezpieczeństwa, liczba wykrytych złośliwych programów na urządzenia wyposażone w jeden z najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych wzrosła niemal o jedną trzecią. Jednym z zagrożeń było oprogramowanie o nazwie Vultur, które atakuje użytkowników bankowości elektronicznej oraz portfeli kryptowalut.
15:51, 19.06.2021
Firma Huawei Polska podpisała porozumienie o współpracy z Miastem i Gminą Serock, której celem jest uczynienie z Serocka innowacyjnego i ekologicznego miasta. Wdrożenie standardów smart city ma nastąpić poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii i rozwiązań sieciowych.
REKLAMA
REKLAMA