Zamknij

Wszywka alkoholowa Bydgoszcz jest lekiem, którego zadaniem jest przed dłuższy czas wywoływać awersję do alkoholu

. + 11:23, 07.03.2022 Aktualizacja: 11:35, 07.03.2022
Skomentuj Fot. mat partnera Fot. mat partnera

Wszywka alkoholowa połączona z alkoholem prowadzi do bardzo nieprzyjemnych doznań.

Choroby cywilizacyjne XXI dotykają coraz większej grupy społeczeństwa w coraz młodszym wieku. Obok cukrzycy, otyłości czy wad postawy spowodowanych zbyt długim spędzaniem czasu przy komputerze oraz telefonie coraz częściej możemy spotkać osoby cierpiące na chorobę alkoholową. Alkoholizm jest chorobą, która dotyczy zarówno uzależnienia fizycznego i psychicznego człowieka. Oznacza to, że alkoholik odczuwa psychofizyczny przymus spożywania napojów alkoholowych, niezależnie od tego, jakie będą konsekwencje picia. Często alkoholicy z pełną świadomością sięgają po kolejny kieliszek, wiedząc, że jest to bardzo szkodliwe nie tylko dla nich. Niestety, choroba alkoholowa najczęściej dotyka również rodzinę alkoholika, która cierpi z powodu jego uzależnienia.

Co to jest Esperal?

Esperal to dawna nazwa leku w postaci tabletek, które umieszcza się podskórnie w ciele alkoholika, w celu zachowania przez niego abstynencji. Obecnie lek nie zmienił składu, jednak jego oficjalna nazwa to Disulfiram WZF. Ze względu na przyzwyczajenie społeczne, w dalszym ciągu potocznie używa się nazwy Esperal, jeżeli mówimy o wszywce alkoholowej.

Substancja czynna wszywki hamuje metabolizm alkoholu etylowego w ciele osoby zaszytej, a więc zaburza dehydrogenazę alkoholową, powodując szereg nieprzyjemnych skutków ubocznych po napiciu się nawet niewielkiej ilości napoju wyskokowego.

Jakie są objawy zatrucia?

W trakcie działania wszywki należy zachowywać bezwzględną abstynencję. Wypicie nawet znikomej ilości alkoholu etylowego lub spożycie produktu, który ma go w swoim składzie wywołuje szereg nieprzyjemnych objawów. Już po kilku minutach alkoholik może zacząć odczuwać: duszności, bóle głowy, nudności, skoki ciśnienia tętniczego, kołatanie serca, uderzenia gorąca, uczucie lęku i niepokoju, ogólny spadek formy.

Takie objawy utrzymują się przeważnie od 4 do aż 10 godzin i skutecznie odstraszają osobę uzależnioną od ponownego sięgnięcia po kieliszek.

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej to nieskomplikowany zabieg, który trwa około pół godziny. Przeprowadzony w specjalistycznym gabinecie przez wykwalifikowanego lekarza jest w pełni bezpieczny dla pacjenta. Lekarz chirurg na początku zabiegu aplikuje pacjentowi znieczulenie miejscowe na pośladku lub w okolicy łopatki, w zależności od miejsca, w którym będzie umieszczana wszywka. Gdy znieczulenie zacznie już działać, chirurg sterylnym skalpelem nacina skórę, by następnie głęboko pod nią umieścić wcześniej ustaloną dawkę tabletek z Disulfiramem. Przed zakończeniem zabiegu na ranę zakładane są szwy oraz opatrunek. Brak użycia znieczulenia ogólnego powoduje, że pacjent jeszcze tego samego dnia może udać się do domu. Jeżeli założone zostały szwy nierozpuszczalne, należy stawić się na wizytę kontrolną oraz zdjęcie szwów po około 7-10 dniach od zabiegu. 

Z czego wynika skuteczność wszywki alkoholowej Esperal?

Przed podjęciem decyzji o wszyciu wszywki należy wiedzieć, że nie obniża ona chęci spożycia alkoholu, ani nie jest lekiem na chorobę alkoholową, a jedynie metodą wspomagającą pozostawanie w abstynencji. 

Na wszycie wszywki najlepiej zdecydować się, gdy osoba uzależniona chce świadomie podjąć decyzję o rozpoczęciu leczenia alkoholowego, jednak brak jej odpowiedniej motywacji do zaprzestania picia. Również w przypadku, gdy nie mamy do siebie wystarczającego zaufania oraz odpowiedniej ilości samozaparcia, decyzja o umieszczeniu w ciele Disulfiramu będzie najodpowiedniejsza. Wszywka alkoholowa nie hamuje chęci spożycia alkoholu, ale jej działanie w połączeniu z alkoholem jest na tyle uciążliwe i nieprzyjemne, że osoba uzależniona zacznie odczuwać niechęć, lęk oraz obrzydzenie do alkoholu. 

Działanie wszywki w dużej mierze zależy od szczerej chęci wyzdrowienia. Jeśli ktoś zdecydował się na Esperal pod przymusem i namową bliskich, istnieje duże prawdopodobieństwo, że i tak będzie spożywał alkohol, mimo wszystkich nieprzyjemności, a gdy wszywka przestanie już działać, wróci do picia. Dlatego tak ważne jest, by decydować się na wszycie wszywki tylko dobrowolnie i nie pod przymusem, gdyż wypicie większej ilości alkoholu może spowodować poważne uszkodzenia narządów wewnętrznych lub doprowadzić nawet do śmierci. 

Informacje o powikłaniach zabiegu wszycia Disulfiramu

Powikłania po przeprowadzonym zabiegu wszycia wszywki alkoholowej występują niesamowicie rzadko, jednak nie są niemożliwe. Przede wszystkim może wystąpić reakcja obronna organizmu, który potraktuje tabletki jak ciało obce, którego należy się pozbyć. W przypadku wystąpienia takiej reakcji, występuje obrzęk skóry w okolicy nacięcia, a także wyciek płynu surowiczego. Jeżeli pacjent zaobserwuje u siebie powyższe objawy, należy udać się do lekarza w celu sprawdzenia rany. 

Innymi powikłaniami, które mogą wystąpić po zabiegu są: zaropienie rany, bliznowiec lub reakcja uczuleniowa na Disulfiram. Pamiętajmy jednak, że powikłania występuję naprawdę bardzo rzadko i zabieg przeprowadzony w specjalistycznym gabinecie, takim jak nasz gabinet https://esperalbydgoszcz.pl/ jest w pełni bezpieczny dla pacjenta.

Kiedy można zastosować Esperal?

Zabieg wszycia wszywki z Disulfiramem możliwy jest u wszystkich pacjentów, u których nie wykryto żadnych przeciwwskazań. Dlatego też, przed przeprowadzeniem zabiegu należy umówić się na wizytę kwalifikującą do wszycia wszywki. W trakcie takiej wizyty lekarz specjalista przeprowadza dokładny wywiad medyczny, który ma na celu ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz stopień jego uzależnienia od alkoholu. Bardzo wazne jest, by powiadomić lekarza o wszystkich występujących chorobach czy alergiach, być z nim szczerym. Zatajenie pewnych informacji może przysporzyć pacjentowi wielu problemów, wywołać niepotrzebne skutki uboczne oraz pogłębić objawy takich chorób jak padaczka czy cukrzyca.

Dlaczego warto wybrać tę metodę leczenia?

Wszywka alkoholowa Bydgoszcz to metoda wspomagająca leczenie alkoholizmu, która stosowana jest z powodzeniem już od wielu lat. Jej popularność nie słabnie, a pacjenci potwierdzają, że zdecydowanie się na wszywkę alkoholową znacząco pomogło w dalszym leczeniu ich uzależnienia. 

Jeżeli zauważyłeś u siebie problem z alkoholem i chcesz rozpocząć leczenie, pamiętaj, że wszywka może okazać się bardzo skuteczną pomocą w zachowaniu abstynencji. Nasz gabinet https://esperalbydgoszcz.pl/ cieszy się dużym zaufaniem pacjentów. Stawiamy na pełen profesjonalizm oraz dyskrecję przeprowadzanych zabiegów, korzystamy z najwyższej jakości sprzętu medycznego, a autentyczność leku umieszczanego w ciele pacjenta potwierdzona jest certyfikatem. Wiemy, jak stresująca bywa wizyta w placówkach związanych z leczeniem uzależnień, dlatego panuje u nas przyjazna atmosfera oraz pełna dyskrecja.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%