Zamknij
REKLAMA

EMS, czyli ćwiczenia fizyczne wykonywane z użyciem nowoczesnej technologii elektrostymulacji mięśniowej

13.47, 25.10.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 14.00, 26.10.2022
Skomentuj Fot. materiał partnera

Z roku na rok w Polsce rośnie świadomość tego, że należy dbać o nasze ciało i kondycję fizyczną. Jednak coraz więcej czasu pracujemy i ciężko znaleźć nam chwilę na regularną aktywność, która jest kluczem dla naszego zdrowia. Jako fizjoterapeuta oraz trener personalny wiem, że bardzo często zaczynając naszą przygodę ze sportem, jesteśmy narażeni na szereg błędów, które mogą nas do niego szybko zniechęcić lub - co gorsze - nabawić się kontuzji.

Rola trenera personalnego jest tu nieoceniona, ale nie wszyscy mogą ćwiczyć z obciążeniem ze względu na kręgosłup, który jako pierwszy zaczyna dawać znak, jeśli obciążenia jest za dużo. W takim przypadku do wyboru mamy siłownie, zajęcia fitness, taniec, jogę itp. Niestety nie każdy ma też czas, by spędzać na salach 90 minut dwa lub trzy razy w tygodniu. Treningi EMS doskonale wypełniają tę lukę i skracają czas ćwiczeń do 20 minut, co wydaje się wręcz nieprawdopodobne.

Wiele osób, z którymi rozmawiam kojarzy tą technologię z telezakupów, jednak nie można urządzeń sprzedawanych w TV porównywać z profesjonalnym sprzętem. To tak, jakby porównać kalkulator i smartfon. Sprzęt najnowszej generacji do ćwiczeń EMS kosztuje ponad 100 tys. zł!

Sam na początku mojej przygody z tym systemem byłem sceptycznie to tego nastawiony, ale zasada jest jedna - żeby mieć swoje zdanie, trzeba spróbować.

Trening EMS to nic innego jak trening funkcjonalny, czyli taki, który ma służyć poprawie naszego komfortu życia i realizować krok po kroku cele treningowe, zaczynając od poprawy kondycji, siły, wytrzymałości, wzmocnieniu mięśni czy modelowaniu sylwetki i spalaniu nadmiarowych kalorii, co  jest zazwyczaj wypadkową wszystkich jego aspektów. 

Dlaczego tylko 20 minut?

Trening odbywa się w kombinezonie (posiadam najnowszy system na rynku - w Warszawie są tylko dwa studia z takim sprzętem), który ma w sobie elektrody pobudzające dodatkowo mięśnie do pracy podczas ćwiczeń. Każda partia jest sterowna osobno, uda przód i tył, pośladki, brzuch, plecy etc. Trener dobiera odpowiednio impuls do pracy i mamy efekt dołożenia np. 45 skurczy na sekundę przy danym ćwiczeniu.

Dla przykładu - wykonując przysiad z ugięciem ramion, w dolnej fazie jesteśmy w stanie stymulować większość mięśni naszego ciała. Dalej to brzmi niesamowicie, ale tak jest! Niskie częstotliwości podczas ruchu bardzo szybko aktywują te partie, które podczas klasycznych ćwiczeń są słabo odczuwalne.

Czas trwania ćwiczeń to 20 minut i w takim czasie jestem w stanie zrobić trening całego ciała z elementami cardio i ćwiczeniami na kręgosłup, które bardzo szybko się odwdzięcza ustąpieniem różnych bóli. Częstotliwości, których używam, są od lat stosowane w fizykoterapii, dlatego świetnie się sprawdzają w tym aspekcie pracy.

Kolejne pytanie - czy ja dam radę, bo od dawna nic nie ćwiczę?

Oczywiście! Sam impuls jest przyjemny, a pierwszy trening prowadzimy w taki sposób, żeby dla nowych osób dobrać optymalny zestaw ćwiczeń pod ich potrzeby, uwzględniając priorytety zebrane podczas wywiadu.

W Polsce ta metoda staje się coraz bardziej popularna, jednak zachód wyprzedza nas pod tym względem. Dla przykładu sam Berlin ma tyle klubów EMS, co cała Polska. Treningi te doceniają szczególnie osoby, którym brakuje czasu, ale też nie mogą sobie pozwolić na brak formy. Doskonałym przykładem są Doda, Joanna Krupa czy Blanka Lipińska, która ćwiczy u mojego kolegi na tym samym sprzęcie :)

Trening EMS doskonale sprawdza się u sporowców, jako element motoryczny. Korzystają z niego piłkarze Real Madryt czy FC Barcelona, w Polsce - Lech Poznań. EMS wykorzystują też skoczkowie z Kamilem Stochem na czele, więc nie ma tu mowy o braku efektywności.

Jeśli Ty nie masz czasu, chcesz zadbać o siebie i ćwiczyć tylko 20 minut 2 razy w tygodniu, zapraszam serdecznie do Legionowa na trening próbny. Bardzo często do zmiany wystarczy jeden impuls ;)

Mateusz Zalewski

EMS Legionowo
ul. Małachowskiego 16
tel. +48 604 232 702

FB: EMS Legionowo
Strona www: https://emslegionowo.pl/
Mapy Google i opinie: https://goo.gl/maps/t4vj8VXPePrJsa8u6

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%