Zamknij

Wpływ normobarii na zdrowie człowieka

14:20, 18.05.2021
Skomentuj

Normobaria, czyli terapia tlenem, ma na celu poprawę komfortu życia. Niweluje wiele problemów związanych z niewydolnością oddechową. Pozwala na lepsze dotlenienie narządów, przeciwdziała chorobom płuc, spowalnia starzenie, wzmaga koncentrację. W jaki jeszcze sposób wizyty w komorze normobarycznej wpływają na zdrowie?



Normobaria w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników, ponieważ w wyraźny sposób przekłada się na jakość codziennego funkcjonowania. A wszystko dzięki tlenowi, który zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wszystkich komórek organizmu. Problem polega na tym, że jego naturalna ilość w powietrzu wcale nie jest wystarczająca. Dlatego właśnie powstały komory normobaryczne, w których można skorzystać z dobroczynnego działania idealnej mieszanki, zawierającej ok. 40 proc. tlenu, od 0,5 do 1,9 proc. dwutlenku węgla i 0,5 proc. wodoru, a wszystko pod ciśnieniem do 1500 hPa.

Normobaria - jakie korzyści przynosi?


Regularne korzystanie z terapii tlenowej w komorze normobarycznej prowadzi do długiego życia w dobrym zdrowiu. Najważniejsze efekty, które daje normobaria, to:


  • Pobudzenie zdolności regeneracyjnych organizmu (np. po chorobach, operacjach, urazach);

  • Obniżenie stanów zapalnych w organizmie;

  • Spowolnienie starzenia, dzięki przeciwdziałaniu wolnym rodnikom oraz pobudzeniu procesu produkcji naturalnego kolagenu i elastyny;

  • Przyspieszenie rozwoju naczyń krwionośnych;

  • Zmniejszenie obrzęku uszkodzonych tkanek;

  • Pobudzenie komórek odpowiedzialnych za zdrowie kości;

  • Usprawnienie procesu dostarczania składników odżywczych;

  • Wspomaganie odchudzania;

  • Poprawienie wydolności fizycznej i psychicznej;

  • Przeciwdziałanie problemom z oddychaniem i chorobom płuc;

  • Wspomaganie zdrowego snu.


Komora hiperbaryczna czy normobaryczna?


Normobaria w Polsce często mylona jest z hiperbarią, jednak warto wiedzieć, że są to różne zabiegi. W skrócie można powiedzieć, że normobaria to udoskonalona hiperbaria. Obie polegają na terapii tlenem, jednak w komorze hiperbarycznej ciśnienie jest znacznie wyższe, w związku z czym do organizmu dostaje się niemal stuprocentowy tlen. Tak duża dawka może wywołać pewne niedogodności. Zdarzają się m.in. takie komplikacje jak podrażnienie pęcherzyków płucnych, bóle głowy, nudności oraz urazy ciśnieniowe, czyli np. bóle uszu i zatok.

Komora hiperbaryczna może być kilkuosobowa, ale najczęściej są to jednoosobowe kapsuły, które mogą powodować dyskomfort, jeśli cierpimy na klaustrofobię. Sesja w komorze normobarycznej trwa dłużej, ale jest wygodniejsza. Przebywamy w komfortowym, przestronnym pomieszczeniu, w którym na fotelach może relaksować się kilka osób. Dzięki wyeliminowaniu wad i skutków ubocznych hiperbarii normobaria przynosi jeszcze więcej korzyści zdrowotnych.

Normobaria w Polsce - ceny


Terapia tlenowa w komorze normobarycznej nie musi być kosztownym wydatkiem. Jej ceny oscylują wokół 130 zł. W przypadku dzieci ta kwota jest zwykle o połowę niższa. W ofercie niektórych gabinetów znajdują się korzystne pakiety lub karnety na kilka, lub kilkanaście zabiegów normobarii. To dobre rozwiązanie, ponieważ seria zabiegów pomaga szybciej i wyraźniej odczuć dobroczynne skutki zdrowotne.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%