Zamknij

Jak rozpoznać skoliozę u dzieci? Czy można jej uniknąć?

artykuł sponsorowany + 15:34, 31.10.2023 Aktualizacja: 15:35, 01.11.2023
Skomentuj

Skolioza to częste schorzenie kręgosłupa, które najczęściej wiąże się z jego bocznym wygięciem. To jednak niedokładne stwierdzenie, gdyż skolioza jest schorzeniem trójwymiarowym. Oznacza to, że zniekształcenia kręgosłupa występują w trzech płaszczyznach, czyli czołowej, strzałkowej i poprzecznej. A zatem skolioza u dzieci jest problemem mocno złożonym, który powoduje potężne wady postawy. Zobacz, jak możesz zweryfikować obecność skoliozy u swojego dziecka i jak zapobiegać takim problemom zdrowotnym.

Skolioza u dzieci – kiedy występuje?

To schorzenie związane z wadami postawy, które pojawiają się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych osób. W przypadku maluchów w wieku do 3 lat badania wskazują, że skolioza występuje nawet u 80% dzieci. Najczęściej pojawia się w silnych okresach wzrostu dziecka, czyli: pomiędzy 1. a 3. rokiem życia, 7. a 9. oraz 12. a 15.

Dzieci w wieku dojrzewania są szczególnie narażone na występowanie skoliozy i to właśnie wtedy rodzic powinien udać się ze swoją pociechą do gabinetu fizjoterapii w Warszawie. Wystarczy wybrać rzetelnego specjalistę, aby szybko zdiagnozować problem u swojego dziecka i rozpocząć leczenie skoliozy w Warszawie. Stolica to na tyle duże miasto, że bez problemu znajdziesz na miejscu specjalistę, który w ciągu kilku dni będzie w stanie przyjąć Twoje dziecko na diagnostykę skoliozy.

Czym objawia się skolioza u dzieci? To musisz wiedzieć!

Skolioza jako schorzenie związane bezpośrednio z wadami postawy oraz krzywizną kręgosłupa może dawać naprawdę wczesne objawy. Kilka popularnych zjawisk, które można zaobserwować u chorego dziecka to:

  • asymetria barków, gdzie jeden z nich jest ustawiony niesymetrycznie do drugiego,
  • całkowita asymetria talii lub spłycenie jej z jednej strony,
  • wystające łopatki,
  • przechylenie głowy w stronę wyżej znajdującego się barku.

Wraz z postępowaniem skoliozy u dzieci pojawiają się nowe, poważniejsze objawy, jak np. zniekształcenia klatki piersiowej, ucisk na narządy wewnętrzne, a tym samym problemy z oddychaniem lub krążeniem. Skoliozę należy diagnozować jak najszybciej, gdyż brak reakcji wiąże się z naprawdę szybkim postępowaniem schorzenia i pogorszeniem wad postawy.

Diagnostyka i leczenie skoliozy u dzieci – czy skoliozę da się wyleczyć?

Diagnostyką skoliozy dziecięcej powinien zając się przede wszystkim lekarz prowadzący gabinet fizjoterapii w Warszawie. Ekspert w tej dziedzinie będzie w stanie szybko określić stopień zaawansowania problemu i podjąć odpowiednie działania, które przełożą się na skuteczne leczenie skoliozy w Warszawie.

Zbyt późne wykrycie skoliozy mocno redukuje szanse na całkowite wyleczenie i powrót do pełnego zdrowia młodego pacjenta. Niemniej jednak wszelka aktywność fizyczna, częsty ruch, a także rehabilitacja połączona z fizjoterapią mogą nie tylko skutecznie pomóc pozbyć się problemów ze skoliozą i redukować ból, ale także wesprą w zapobieganiu występowania licznych wad postawy dziecka w przyszłości.

spróbuj pozycjonować stronę sam

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%