Zamknij

Małe słoiczki: praktyczne zastosowania w różnych branżach

Artykuł sponsorowany + 14:51, 04.07.2023 Aktualizacja: 17:09, 04.07.2023
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Słoiki i słoiczki jako opakowania wybitnie uniwersalne sprawdzają się w różnych branżach. Szklane i plastikowe słoiki zakręcane nakrętkami z gwintem są praktyczne, wygodne i na tyle szczelne, żeby zawartość o zróżnicowanej konsystencji nie wydostała się na zewnątrz. Gdzie zatem znajdą zastosowanie niewielkie słoiki i te całkiem malutkie?

Słoiczki na kremy i nie tylko

Czy na kremy do twarzy wybrać opakowania szklane, czy plastikowe? To zależy oczywiście m.in. od składu kremu oraz tego, z jakimi tworzywami może on wchodzić w reakcje. Ponadto w grę wchodzą kwestie estetyczne – czyli to, w jakim opakowaniu krem prezentuje się lepiej. Wybierając słoiczki małe od EMCOR Opakowania możesz dobrać słoiczek na krem o optymalnych parametrach.

Malutkie słoiki mogą posłużyć jako opakowania wszelkiego typu kosmetyków podróżnych. Na pokładach samolotów można posiadać płynne i półpłynne produkty w opakowaniach o pojemności maksymalnie do 100 ml. Plastikowe słoiczki o pojemności 30-50 ml zawierające podstawowe kosmetyki znakomicie spełniają takie zadanie. Możesz zatem zaoferować cały zestaw „samolotowy”. Oferująca te i inne opakowania hurtownia zapewni Ci także do kompletu: małe atomizery, niewielkie opakowania z pompką itp.

Słoiczki małe, jako producent kosmetyków, możesz wreszcie dodawać jako „gratisy” do dużych opakowań, właśnie jako potencjalne opakowania podróżne. Twoi klienci nie będą musieli szukać innych opakowań albo mniejszych opakowań podobnych kosmetyków w drogeriach tuż przed wyjazdem. Mała rzecz, a cieszy. Malutkie słoiczki sprowadzane hurtowo wprost od producenta to dla przedsiębiorstwa znacznie niższy koszt za sztukę, niż zakup pojedynczego słoiczka, w dodatku obarczonego kosztami jego wysyłki, przez osobę prywatną.

Słoiczki małe – czy tylko w kosmetyce?

Branża kosmetyczna to ta, w której obok spożywczej słoiki i słoiczki stosowane są jako opakowania najczęściej. Można pakować w nie także inne produkty, które w plastikowych torebkach mogą się odkształcać albo tracić część spośród swoich ważnych właściwości. O ile np. w branży pasmanteryjnej pakowanie w słoiki raczej mija się z celem, to do małego słoiczka, zamiast do metalowego pudełka lub do dużej foliowej torebki można zapakować np. śrut. Zapakowany w szczelnie zakręcany, plastikowy słoik może wyglądać z zewnątrz wyjątkowo atrakcyjnie już na sklepowej półce.

Ponadto w słoiczkach małych sprzedawać możesz różnego rodzaju barwniki/farby, niekoniecznie te służące do celów spożywczych (chyba że słoiczek jest przeznaczony m.in. do przechowywania żywności).

Takie słoiczki to także alternatywa dla klasycznych świeczników. W nowoczesnych, loftowych wnętrzach fantazyjne lichtarze rodem z epok poprzedzających odkrycie prądu elektrycznego, zdecydowanie się nie sprawdzają.

Słoiczki zakręcane o naprawdę niewielkich rozmiarach mogą również posłużyć jako pojemniki na preparaty oglądane pod mikroskopem, które często wcale nie muszą być idealnie sterylne itp.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%