Zamknij

Urolog Warszawa - profesjonalne badanie prostaty oraz jąder

Artykuł sponsorowany + 08:25, 25.05.2023 Aktualizacja: 08:26, 25.05.2023
Skomentuj Zdj. ilustracyjne, źródło: pexels.com Zdj. ilustracyjne, źródło: pexels.com

Na wizytę do urologa mężczyźni mogą udawać się z wielu powodów, między innymi z powodu chorób układu moczowego, raka prostaty, raka jąder czy też chorób cewki moczowej. Zagadnień którymi zajmuje się urolog jest bardzo wiele. Gdzie zatem szukać dobrej pomocy i na co zwrócić uwagę przy wyborze lekarza urologa?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak znaleźć dobrego urologa
  • czym dokładnie zajmuje się lekarz urolog
  • kiedy warto udać się na wizytę do urologa
  • badanie prostaty i objawy prostaty to nie wszystkie powody wizyty u urologa
  • o czym informuje PSA badanie

Urolog zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo-płciowego

Zakres chorób i niedogodności zdrowotnych jakimi zajmuje się urolog jest bardzo szeroki. Chodzi nie tylko o kwestie raka prostaty i raka jąder, ale także kwestie zapalenia i innych chorób układu moczowego czy w ogóle męskiego układu rozrodczego w bardzo szerokim zakresie, m.in. kamicy moczowej, nietrzymania moczu, zaburzenia funkcji czy choroby nerek i kory nadnerczy, nefropatii, a także impotencji i niepłodności mężczyzn. Do urologa udają się mężczyźni w bardzo różnym wieku, z różnymi chorobami. Najczęściej jednak są to mężczyźni, którzy mają problem z płonością bądź wystąpił u nich niewłaściwy wynik badania PSA, który może być związany z przyrostem gruczołu krokowego, czyli prostaty. 

Kiedy powinna zostać wykonana konsultacja urologiczna? Co powinno nas zaniepokoić?

Dzięki temu, że lekarz urolog zajmuje się bardzo szeroką specjalizacją chorób, mogą udać się do niego nie tylko mężczyźni cierpiący na przerost gruczołu krokowego czy zmagający się z problemami układu moczowego, ale także mężczyźni, którzy doznali urazu jąder bądź mają problem z płodnością. Do urologa może również udać się osoba, u której nastąpiło skręcenie jądra objawia się to między innymi wymiotami, a także bólem w podbrzuszu. Jak już wspominaliśmy zakres działań urologa jest bardzo szeroki. Urolog podczas badania fizykalnego, a także badania USG jądra, USG gruczołu krokowego, USG układu moczowego czy badania USG podbrzusza jest w stanie określić z jakim problemem zmaga się jego pacjent. W przypadku podejrzeń raka prostaty skieruje nas do leczenia w klinice nowotworów układu moczowego.

Urolog Warszawa  - jak znaleźć dobrego specjalistę leczącego choroby układu moczowo-płciowego, takie jak nietrzymanie moczu?

Do lekarza urologa możemy się udać w ramach prywatnej opieki zdrowotnej bądź w ramach wizyt oferowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jednak, jak wiadomo, w ramach NFZ oczekiwanie na wizytę do urologa może być nieco dłuższe, co niekoniecznie wpływa dobrze na zdrowie pacjenta, jeśli nie jest to nagły przypadek lub sprawa do szybkiego omówienia. Dlatego warto rozejrzeć się za prywatnym gabinetem urologicznym, w którym nie tylko dokonamy tradycyjnej wizyty u urologa, ale także pełnej diagnostyki urologicznej oraz wykonamy pełne badania krwi oraz badanie PSA. Aby znaleźć centrum medyczne lub prywatny gabinet lekarza urologa wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „urolog Warszawa prywatnie”, jeśli taka lokalizacja nas interesuje i wtedy dowiemy się, gdzie w naszej okolicy występują prywatne bądź państwowe gabinety urologiczne, a także zobaczymy oceny pacjentów korzystających z tych miejsc. Dzięki temu będziemy mogli wybrać najlepszego lekarza dla naszych potrzeb.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%