Zamknij
REKLAMA

Profesjonalne czyszczenie i regeneracja filtrów DPF

12.37, 10.01.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12.50, 10.01.2023
Skomentuj Fot. ASO Bosch Diesel Service - Pawlik

W Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli wykonuje się profesjonalne czyszczenie i regenerację filtrów DPF, która pozwala odzyskać utracone parametry podzespołu. Filtr cząstek stałych, który trafia do serwisu, jest w pierwszej kolejności diagnozowany kamerką endoskopową, aby potwierdzić lub wykluczyć uszkodzenia wkładu. Następnie podzespół jest umieszczany w specjalistycznej maszynie, w której odbywa się mycie pod ciśnieniem. Dzięki temu z wnętrza podzespołu wydostają się wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które utrudniały swobodny przepływ spalin.

Filtr DPF powinien być poddany regeneracji, jeśli zauważysz w swoim samochodzie niepokojące objawy. Są nimi między innymi: utrata osiągów, spadek wydajności auta, kopcenie z układu wydechowego, zapalenie kontrolek na kokpicie, a także zwiększone zużycie paliwa. Oczywiście nie powinieneś takich symptomów zlekceważyć, ponieważ problem może narosnąć. Ponadto, aby utrzymać ten element układu wydechowego w jak najlepszej kondycji, należy tankować dobrej jakości paliwo, nie przerywać rozpoczętych procesów samoregeneracji DPF, regularnie wymieniaj olej silnikowy i dobieraj konkretnie dedykowany danemu pojazdowi i jednostce napędowej oraz istotne jest, aby szybko reagować na występujące usterki, ponieważ one też mogą wpłynąć negatywnie na wydajną pracę filtra cząstek stałych. Filtry cząstek stałych są dość drogimi elementami, ponieważ znajdują się w nich cenne metale szlachetne, które wchodzą w reakcje chemiczne ze szkodliwymi pierwiastkami, pochodzącymi ze spalin.

profesjonalne czyszczenie i regenerację filtrów DPF

Fot. ASO Bosch Diesel Service - Pawlik

Rozwiązaniem kłopotów z filtrem DPF jest regeneracja, którą najlepiej wykonać w zaufanym serwisie samochodowym, gdyż dysponują one odpowiednim sprzętem, narzędziami i przede wszystkim pracują tam doświadczeni mechanicy, którzy od lat zajmują się kompleksowym czyszczeniem filtrów cząstek stałych. Może się jednak zdarzyć, że filtr cząstek stałych DPF będzie trzeba wymienić na nowy, ponieważ stary nie nadaje się już do swojej pracy. W takiej sytuacji warto ten podzespół nabyć ze sprawdzonego źródła, aby uniknąć niespodzianek.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%