Na zaporze bocznej Jeziora Zegrzyńskiego w Wieliszewie powstanie ścieżka rowerowa. Fot. arch. Legio24.pl
Ogłoszony w piątek przetarg jest podzielony na dwie części. Pierwsza dotyczy budowy nowej ścieżki pieszo-rowerowej o długości nieco ponad 1 km na tak zwanych zaporach bocznych na odcinku od plaży 600-lecia do granicy z Gminą Nieporęt. Nowa droga dla jednośladów na koronie wału będzie miała bitumiczną nawierzchnię. Przy plaży w Wieliszewie ma powstać także parking dla rowerów, budowlańcy przebudują również schody prowadzące na wał. Inwestycja zostanie wykonana w formule projektuj i buduj. Przewidywany czas realizacji to 20 miesięcy.
Druga część przetargu to przebudowa istniejącej drogi rowerowej na odcinku 1 km, zlokalizowanej wzdłuż Drogi Wojewódzkiej nr 631, na odcinku od ul. Baczyńskiego do stacji PKP Wieliszew Centrum.

Fot. UG Wieliszew
Kostkę betonową zastąpić ma asfalt, pojawi się także nowe oświetlenie, działające w technologii LED. Realizacja inwestycji w formule projektuj i buduj zajmie 10 miesięcy.
Firmy, które chcą podjąć się wykonania tych zadań, mogą składać swoje oferty do 21 lipca. Umowa z wybranym w przetargu wykonawcą lub wykonawcami powinna zostać podpisana najpóźniej do 19 sierpnia.
::news{"type":"see-also","item":"133584"}
2025-08-21
Jezioro Zegrzyńskie: Znaleziono ciało poszukiwanego 29-latka
2025-08-19
Tragiczne zdarzenie nad Jeziorem Zegrzyńskim. Służby kontynuują poszukiwania mężczyzny
2025-08-18
Długi weekend nad Jeziorem Zegrzyńskim. Ratownicy LWOPR mieli pełne ręce pracy
2025-08-18
Dramat na Jeziorze Zegrzyńskim. 30-latek zniknął pod wodą, poszukiwania nie przyniosły rezultatu
2025-08-11
Powiat legionowski: Silny wiatr przewracał łodzie – 22 akcje ratowników wodnych na Jeziorze Zegrzyńskim
Driftował sportowym autem. Stracił prawo jazdy
Troche niewyraźne to auto, czyżby to był Lanos?
Yoolca
20:50, 2026-06-24
Wbiegł do Biedronki z nożem w ręku? Jest już w ręka...
Mnie nie pomoglo
Maria
14:50, 2026-06-24
Wbiegł do Biedronki z nożem w ręku? Jest już w ręka...
Ale się popisaliscie. Była to biedronka ale zupełnie inna 🤣
Ja
12:44, 2026-06-24
Kupujesz te napoje? Wkrótce możesz zapłacić więcej
A np. Pepsi Cola bezcukrowa też wdrożenie?
Momo
12:13, 2026-06-24
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz