Zamknij
REKLAMA

Co z nocną opieką medyczną dla mieszkańców powiatu legionowskiego? NFZ unieważnił konkurs

13.51, 09.09.2022 Redakcja
Skomentuj Nadal nie wiadomo, kto będzie świadczył usługę nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej w Legionowie. Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

Wraz z końcem września kończy się kontrakt na nocną i świąteczną pomoc lekarską dla mieszkańców powiatu legionowskiego, który z Narodowym Funduszem Zdrowia ma podpisana samorządowa przychodnia ZOZ Legionowo, mieszcząca się przy ul. Sowińskiego. Na trzy tygodnie przed zakończeniem tego kontraktu nadal jednak nie wiadomo, kto świadczyć będzie tę usługę od 1 października. NFZ unieważnił bowiem konkurs, który miał wyłonić nowego świadczeniodawcę.

Jak czytamy w informacji przesłanej do redakcji Legio24.pl z Mazowieckiego Oddziału NFZ, postępowanie konkursowe ogłoszone 10 sierpnia tego roku z przyczyn proceduralnych zostało unieważnione. Konkurs zostanie ogłoszony ponownie.

Jak udało nam się dowiedzieć, do unieważnionego właśnie konkursu na świadczenie usług nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej mieszkańcom powiatu legionowskiego przystąpiły dwa podmioty. Wśród nich nie było jednak przychodni ZOZ Legionowo, która zgodnie z obowiązującym kontraktem usługi te świadczyć ma do końca września. NFZ nie ujawnia, jakie podmioty przystąpiły do unieważnionego postepowania.

Nocna pomoc lekarska - zapewnią ciągłość świadczeń?

Jak zapewnia Mazowiecki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, prowadzi on działania mające zapewnić nieprzerwaną dostępności do świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na obszarze powiatu legionowskiego. - W tej kwestii pozostajemy w kontakcie z władzami samorządowymi - informuje Piotr Kalinowski z zespołu Komunikacji Społecznej i Promocji Mazowieckiego OW NFZ.

ZOZ Legionowo jest placówką podległą Powiatowi Legionowskiemu.

Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższej wiadomości:

[ZT]117537[/ZT]

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%