Zamknij
REKLAMA

Kolejne nowoczesne składy dla Kolei Mazowieckich

14.42, 27.09.2022 Redakcja Aktualizacja: 14.52, 27.09.2022
Skomentuj Kolejne nowe pociągi dla Kolei Mazowieckich, fot. KM
REKLAMA

We wrześniu Koleje Mazowieckie odebrały od producenta trzy nowoczesne składy typu ER 160 Flirt. To kolejne pojazdy przekazane mazowieckiemu przewoźnikowi w ramach rekordowego, wartego prawie pół miliarda zł kontraktu. W jego ramach Stadler Polska zobowiązał się wyprodukować 15 pojazdów. Do tej pory przekazał w sumie już 10 z nich.

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Koleje Mazowieckie, w drugiej połowie września Koleje Mazowieckie odebrały kolejne pojazdy serii ER 160. W pierwszej połowie miesiąca został podpisany końcowy protokół techniczny pojazdu o numerze 38, natomiast 26 września odebrane zostały dwie kolejne jednostki o numerach 39 i 40.

Nowo dostarczone elektryczne zespoły trakcyjne typu Flirt serii ER 160 zostały wyprodukowane w ramach czwartej umowy wykonawczej, zawartej w I kwartale 2021 r. Obejmuje ona produkcję 15. pojazdów, z czego 10 już zostało odebranych. Wartość umowy to prawie 500 mln zł brutto, a jej dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura  i Środowisko na lata 2014-2020 to około 202 mln zł. 

- czytamy w informacji przekazanej przez mazowieckiego przewoźnika.

Dostawa nowych pociągów zgodnie z planem

Jak zapewnia dyrektor eksploatacyjny i członek zarządu Kolei Mazowieckich, Czesław Sulima, przekazywanie nowych pociągów przez producenta odbywa się zgodnie z planem. Ma się to przełożyć na rozwój Kolei Mazowieckich, które będą mogły zapewnić coraz lepsze i bezpieczniejsze warunki podróży na Mazowszu.

Dostawy nowych pojazdów Flirt do Kolei Mazowieckich przebiegają bardzo sprawnie mimo niełatwej sytuacji na rynku. Cieszę się, że poprzez dostawy naszych nowoczesnych pojazdów z Siedlec możemy przyczyniać się do systematycznej poprawy komfortu podróżowania koleją w regionie.

– powiedział Tomasz Prejs, Prezes Zarządu Stadler Polska. 

Część większego kontraktu

Obecnie realizowany kontrakt na dostawę 15 nowoczesnych Flirtów za prawie 500 mln zł jest częścią większej całości. Główna umowa ramowa dotyczy zakupu aż 61 pojazdów typu ER 160 Flirt, a jej wartość to ponad 2 mld zł. 

Już w kolejnym roku będziemy posiadali wszystkie zamówione pojazdy, jednak to nie oznacza końca inwestycji taborowych, które sukcesywnie planujemy realizować.

- zapewniają Koleje Mazowieckie

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%