Zamknij

Region: Nasielsk będzie miał swoją małą obwodnicę

13:11, 27.07.2022 | Redakcja
Skomentuj Grafika: Legio24.pl / Mapa: nasielsk.e-mapa.net
REKLAMA

Nasielsk (powiat nowodworski) będzie miał swoją małą obwodnicę. W poniedziałek (25.07) podpisano umowę na wykonanie tej inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, samochody pojadą nią już pod koniec stycznia przyszłego roku.

Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy.

Pierwszy etap obejmuje budowę drogi Paulinowo - Chrcynno, drugi budowę dróg gminnych ul. Łączna, ul. Przechodnia, ul. Podmiejska oraz Siennica – Paulinowo.

To te drogi w połączeniu z istniejącą infrastrukturą stworzą małą obwodnicę położonego w granicach powiatu nowodworskiego miasta. Co ważne, kierowcy zyskają także połączenie Dróg Wojewódzkich - DW 571 i DW 632.

Czerwona linia obrazuje przebieg "małej obwodnicy" Nasielska. Grafika: Legio24.pl / Mapa: nasielsk.e-mapa.net

Co dokładnie zostanie wykonane?

- Zakres prac obejmie m.in. budowę nawierzchni asfaltowych na drodze relacji Siennica—Paulinowo i Paulinowo—Chrcynno oraz na ulicach Łączna i Podmiejska.

 

Ponadto przy ulicach na terenie miasta mają zostać wybudowane chodniki, kanalizacja deszczowa z siecią wodociągową i oświetlenie uliczne wraz z przebudową sieci elektroenergetycznej

- czytamy w komunikacie wydanym przez Urząd Miejski (UM) w Nasielsku.

Umowę z wybraną w przetargu firmą budowlaną podpisano w poniedziałek (25.07). Na zlecenie UM w Nasielsku wykonaniem zadania zajmie się lokalna firma “BAZ-BRUK”.

Koszt inwestycji to 15 mln 129 tys. zł, z czego 6 mln 500 tys. zł stanowi dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład. 

Budowa małej obwodnicy Nasielska ma się zakończyć pod koniec stycznia 2023 roku.
 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%