Zamknij

Warszawa: Rusza remont ulicy Płochocińskiej. Zmiany w komunikacji

13:05, 23.07.2022 | Redakcja, źródło: wtp.waw.pl, zdm.waw.pl
Skomentuj Warszawa: Rusza remont Płochocińskiej. Zmiany w komunikacji. Fot. ZDM Warszawa
REKLAMA

W niedzielę wieczorem (24.07) rozpocznie się zlecony przez Zarząd Dróg Miejskich remont fragmentu ul. Płochocińskiej - informuje w komunikacie Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. W tym czasie, jak zapowiadają urzędnicy, odcinek ulicy będzie wyłączony z ruchu. Samochody i autobusy pojadą objazdami. To ważne zmiany szczególnie dla mieszkańców Gminy Nieporęt, którzy korzystają z linii autobusowych 705, 735 i 736.

Jak czytamy w komunikacie warszawskiego ratusza, remont ul. Płochocińskiej będzie polegał na usunięciu zniszczonej warstwy nawierzchni i ułożeniu nowej na odcinku od ul. Płytowej do przystanku autobusowego „Zaplecze 02”. 

Ze względu na szeroki zakres prac, roboty zostaną rozłożone w sumie na 5 dni. Ich rozpoczęcie planujemy w niedzielę, 24 lipca o godzinie 22.00, a zakończenie w piątek, 29 lipca o godz. 4.00.

ZDM Warszawa

Zmiany na skrzyżowaniu z Modlińską

Drogowcy wprowadzą też zmiany na węźle z ul. Modlińską. Kierowcy jadący od strony Legionowa muszą się liczyć ze skróceniem pasa do skrętu w lewo w Płochocińską (pod wiaduktem). Jadący z przeciwnego kierunku – od strony Pragi – będą mogli skręcić w Płochocińską z jednego z pasów prowadzących do tej pory prosto. Oba prawoskręty zostaną wygrodzone już na wysokości ul. Morelowej.

Objazd utrudnień został wyznaczony ul. Cieślewskich, Bohaterów i Klasyków do Modlińskiej lub ul. Modlińską, Trasą Toruńską i dalej ul. Białołęcką.

Przejście dla pieszych na przystanek, zostanie zamknięte. Piesi będą kierowani do sąsiadujących zebr.

Remont nawierzchni ul. Płochocińskiej powinien się zakończyć w piątek (29.07). Dodatkowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej ZDM.

Mapa objazdów - remont ul. Płochocińskiej

Źródło: infoulice.um.warszawa.pl

Zmiany w komunikacji miejskiej

Na czas prac wprowadzone zostaną zmiany tras linii 326, 705, 735 i 736.

Autobusy linii 326, 705, 735 i 736 po zjeździe z mostu gen. S. Grota-Roweckiego pojadą ul. Toruńską, Łabiszyńską, Kopijników, Białołęcką do Płochocińskiej. 

Zostanie uruchomiona linia zastępcza Z-5, która będzie kursowała z Żerania FSO ul. Modlińską, Płochocińską i Płytową do pętli Kupiecka. 


 

(Redakcja, źródło: wtp.waw.pl, zdm.waw.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%