W czwartek (18.09) zakończyły się Mistrzostwa Dowództwa Generalnego RSZ w pięcioboju wojskowym, które odbywały się w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Ich zwycięzcami zostali Porucznik Katarzyna Szuman reprezentująca Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, a oddelegowana z 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego RSZ w Białobrzegach oraz szeregowy Zbigniew Kaszewski z 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsca wśród kobiet i mężczyzn zajęły reprezentacje 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie.
W sportowych zmaganiach wzięło udział 16 reprezentacji z jednostek wojskowych (struktur organizacyjnych) podległych pod Dowództwo Generalne RSZ (w tym przedsięwzięciu sportowym łącznie uczestniczyło ponad 100 zawodników). Zawody miały na celu wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek Wojska Polskiego w pięcioboju wojskowym, a odbyły się według zasad Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego CISM. Konkurencjami mistrzostw było pokonywanie wodnego toru przeszkód, lądowego toru przeszkód, rzut granatem, strzelanie oraz bieg przełajowy - cross. Zawody były przedsięwzięciem sportowym Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Generalnego RSZ, natomiast ich organizatorem był Wojskowy Zespół Sportowy CSŁiI.
W ceremonii zamknięcia uczestniczył Szef Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Generalnego RSZ pułkownik Marek Oleszczuk, Szef Wojskowego Zespołu Sportowego podpułkownik Krzysztof Karolak, kierownicy, trenerzy, organizatorzy oraz zawodnicy. Pułkownik Oleszczuk podziękował żołnierzom za uczestnictwo, duże zaangażowanie w mistrzostwach oraz pogratulował zwycięzcom i organizatorom za sprawne przeprowadzenie zawodów. Następnie zostały wręczone medale, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Mistrzostwa odbywały się w sportowej atmosferze, z aktywnie dopingującą publicznością. Były jednak wyczerpujące dla zawodników i zawodniczek, którzy przez cztery dni musieli zmagać się z własnymi słabościami. - Pięciobój rządzi się swoimi prawami. Należy umieć sprawnie wykonywać poszczególne konkurencje. Na wynik bardzo duży wpływ ma strzelanie, gdzie wiele można zyskać, ale jeszcze więcej stracić. Oprócz przygotowania fizycznego, trzeba mieć dużo żołnierskiego szczęścia - powiedziała podczas zawodów, zwyciężczyni porucznik Katarzyna Szuman.
Klasyfikacja po zakończeniu mistrzostw przedstawia się następująco:
KOBIETY
indywidualnie:
Drogowy koszmar na DK61. Oficjalny wniosek traf...
Myślę że Wieczny Struzik i Roman Developer mają to w 4literach
Albin
17:01, 2025-11-14
Milion w dwa lata dla szefa legionowskiego PiS-u
i tak sie robi kariery. a wy do roboty na panów polityków, szybko szybko
Pisiaki
09:52, 2025-11-14
Milion w dwa lata dla szefa legionowskiego PiS-u
Skandal, a to Kiełbasinski z 3D teraz go wsadził na stołek prezesa spółki miejskiej KZB.. co to ma być...
Marek
09:17, 2025-11-14
„To dramat. Ludzie tracą nerwy i godność” – mie...
Za te udręczenie, utrudnienie życia, cała ta decyzyjna urzędnicza klika powinna siedzieć. ile to szkół trzeba skończyć żeby sparaliżować jednocześnie ruch na dwóch kluczowych drogach w regionie.
Rychu
01:07, 2025-11-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz