Pływacy z "Ósemki" triumfują. W weekend zdobyli "worek" medali

12:39, 14.06.2022 Redakcja Aktualizacja: 12:55, 14.06.2022
Skomentuj Pływacy z UKP Ósemka zdobyli worek medali, fot. UKP Ósemka Pływacy z UKP Ósemka zdobyli worek medali, fot. UKP Ósemka
reo

Ostatni weekend (10-12.06) był dla zawodniczek i zawodników Uczniowskiego Klubu Pływackiego “Ósemka” bardzo pracowity. Brali udział w trzech imprezach sportowych, w trzech różnych miastach. Każdego dnia zdobywali medale.

W piątek (10.06) zawodnicy UKP “Ósemka” pojechali do Ciechanowa na Wojewódzkie Igrzyska Szkolne. Dziewczynki z klas III-VI zajęły 4 miejsce. Natomiast chłopcy w tej samej kategorii wiekowej uplasowali się na 3 miejscu. Wynik legionowskich pływaków oznacza, że są jednymi z najlepszych w całym województwie.

W sobotę (11.06) "Ósemkowicze" wybrali się do Wyszkowa na "Puchar Sprintu". Z zawodów przywieźli aż 10 medali.

Wyniki zawodniczek i zawodników UKP “Ósemka” podczas zawodów w Wyszkowie:

• Kalina Olech 2012 - kraul 50m (3), grzbiet 50m (2)
  • Oliwia Majewska  2012 - grzbiet 50m (3)
  • Mikołaj Popławski 2012 -grzbiet 50m (3), kraul 50m (2)
  • Karol Okurowski 2008 - 50m klasyczny (2), 100m grzbiet (2)
  • Wojtek Puszkarski 2008 - 50m kraul (3), 50m grzbiet (3), 100m grzbiet (1)
  • Hania Fałatowicz 2011 - pierwsze starty, pierwsze rekordy życiowe.

W niedzielę (12.06) legionowscy pływacy brali z kolei udział w lokalnych zawodach - Mistrzostwach Legionowa o Puchar prezydenta miasta Romana Smogorzewskiego.

Na starcie stanęła liczna grupa pływaków z "Ósemki", którzy po raz kolejny wywalczyli dużą liczbę medali - 6 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe.

Nad młodymi legionowskimi pływakami, podczas zawodów czuwali trenerzy: Wojciech Sieczycha oraz Sebastian Twardowski.

- Był to owocny weekend dla "Ósemkowiczów", którzy godnie reprezentowali miasto Legionowo. Gratulacje dla wszystkich zawodników - podsumowuje udany weekend zawodników UKP “Ósemka” trener Sebastian Twardowski.