Zamknij

Legionowski: Ruszył konkurs na uruchomienie nowoczesnej pracowni komputerowej

18:29, 21.08.2017 Aktualizacja: 18:32, 21.08.2017
Skomentuj

Programowanie, praktyczna obsługa programów komputerowych, możliwość pracy na drukarce 3D lub udział w multimedialnych warsztatach. To tylko niektóre z zajęć realizowanych w Pracowniach Orange - otwartych dla wszystkich świetlicach z dostępem do nowych technologii. Szansę na zdobycie Pracowni mają teraz wszystkie miejscowości o wielkości do 40 tysięcy mieszkańców w województwie mazowieckim. Do 8 września trwa nabór wniosków do programu, w którym do zdobycia jest 25 Pracowni Orange. Tym samym zgłoszenia z Legionowa nie mogą być nadsyłane, ale z pozostałych miejscowości Powiatu Legionowskiego - jak najbardziej.

Czym są Pracownie Orange?


Pracownia Orange to miejsce, w którym mieszkańcy mogą aktywnie spędzać czas, rozwijając swoje pasje i ucząc się, jak kreatywnie korzystać z nowych technologii. Wszystko to w nowoczesnej przestrzeni, wyposażonej w komputery, urządzenia wielofunkcyjne, konsole, drukarki i zestaw mebli, z bezpłatnym dostępem do internetu. Ich liderzy, przy wsparciu Fundacji Orange, organizują zajęcia i warsztaty, które odpowiadają na różnorodne potrzeby osób w każdym wieku.

W tym roku mieszkańcy wsi i małych miast znów stają przed szansą zdobycia multimedialnego miejsca do wspólnych działań. Do 8 września trwa nabór zgłoszeń na kolejne 25 Pracowni Orange w całej Polsce. Co najmniej jedna z nich powstanie w województwie mazowieckim - warto zawalczyć o Pracownię dla swojej miejscowości.

Jak to działa?


Od początku trwania programu, w całej Polsce, powstało już 77 Pracowni Orange, z których może korzystać do 600 tysięcy osób. W województwie mazowieckim działają trzy Pracownie, w miejscowościach Huszlew, Laski i Ryczywół. Organizowane w nich zajęcia to m.in. kursy korzystania z internetu (prowadzone w 94% świetlic), ale także warsztaty programowania (prowadzone w co trzeciej pracowni), szkolenia z obsługi programów komputerowych, z których szczególnie chętnie korzystają seniorzy, czy zajęcia z prototypowania, robotyki i druku 3D skierowane do dzieci i młodzieży. Tym samym Pracownie zapewniają osobom z niewielkich społeczności innowacyjną edukację cyfrową, na równi z ofertą dostępną dla mieszkańców dużych miast.

- Jesteśmy pod dużym wrażeniem tego, jak wielka siła drzemie w lokalnych społecznościach - mówi Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange - To mieszkańcy tworzą swoje Pracownie Orange i sprawiają, że stają się miejscem zawiązywania jeszcze bliższych więzi i rozwijania pasji. Jednocześnie często przyznają, że multimedialne świetlice odmieniły życie ich okolicy, a im samym pozwoliły zdobyć wiele istotnych umiejętności, w tym ważnych kompetencji cyfrowych - dodaje.

Co zrobić, by otworzyć 1 z 25 Pracowni w swojej miejscowości?


Aby wziąć udział w programie i zdobyć dla swojej miejscowości Pracownię Orange, wystarczy w terminie od 10 sierpnia do 8 września zgłosić pomysł na działania i lokalizację świetlicy, wypełniając formularz na stronie www.pracownieorange.pl. Spośród nadesłanych wniosków komisja wybierze 64 najciekawsze propozycje, a o ostatecznej lokalizacji 25 pracowni zdecydują internauci w głosowaniu online.

/mat. prasowe, red/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%