Zamknij
REKLAMA

Powiat Legionowski: Trzy orszaki na Trzech Króli

13.47, 05.01.2023 Redakcja Aktualizacja: 14.01, 05.01.2023
Skomentuj Orszak Trzech Króli w Legionowie. Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

W najbliższy piątek (6.01) przypada święto Trzech Króli. To święto chrześcijańskie, mające upamiętnić mędrców ze wschodu, którzy pokłonili się nowonarodzonemu Jezusowi. Z okazji tego święta w wielu krajach Europy, w tym Polsce organizowane są specjalne wydarzenia - orszaki Trzech Króli. W tym roku, w powiecie legionowskim będzie można wziąć udział w trzech tego typu wydarzeniach. Gdzie?

Legionowski Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 10:00. Wtedy na wyremontowanej części targowiska miejskiego odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu scholi z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Następnie nastąpi przemarsz orszaku do kościoła pw. św. Jana Kantego, gdzie o godz. 11:30 zostanie odprawiona msza święta.

Orszak Trzech Króli w Gminie Wieliszew

Swój orszak, i to już po raz siódmy będzie miała także gmina Wieliszew. Organizuje go sołectwo Krubin i to tam zostanie zorganizowana uroczystość. Wieliszewski Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 14:00 przed budynkiem Centrum Kulturalno - Sportowego przy ul. Jeziornej i przejdzie ulicami Krubina.

Orszak Trzech Króli w Gminie Jabłonna

Jabłonowski Orszak Trzech Króli przejdzie natomiast ulicami Chotomowa. Rozpocznie się o godz. 13:00 przed kościołem w Chotomowie. Uczestnicy orszaku przejdą ul. Partyzantów do restauracji Samba i dalej do GCK w Chotomowie skąd powrócą na plac kościelny.

Na zakończenie, dla uczestników orszaku przewidziano poczęstunek. Nie zabraknie także wspólnego kolędowania.

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%