Zamknij
REKLAMA

W pobliżu szpitala w Wieliszewie powstanie gminne przedszkole. Będzie ważna z zmiana w rekrutacji

13.11, 17.01.2023 Redakcja Aktualizacja: 18.04, 17.01.2023
Skomentuj Budowa siedziby nowego przedszkola w Wieliszewie nie została jeszcze zakończona. Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

W Wieliszewie powstanie nowe publiczne przedszkole - poinformował w poniedziałek, 16 stycznia na antenie Radia Wieliszew wójt gminy, Paweł Kownacki. Nowa placówka zostanie utworzona w istniejącym już w stanie surowym budynku, znajdującym się przy ul. Kościelnej, na przeciwko osiedla Aria, w pobliżu Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego.

O uruchomieniu przez gminę nowej placówki przedszkolnej wójt Paweł Kownacki poinformował podczas wieczornej audycji w Radiu Wieliszew. Z wypowiedzi wójta wynika, że nowe przedszkole będzie wielooddziałowe. Miejsce tam znajdą również 6-latki uczęszczające do klas zero.

Jak przyznał wójt Kownacki, uruchomienie nowego przedszkola w tym miejscu nie jest może szczytem marzeń, ale na pewno na kilka lat rozwiąże problem braku miejsc przedszkolnych na terenie gminy Wieliszew.

Jak zaznaczył wójt, gmina ma już podpisaną wieloletnią umowę z właścicielem tej nieruchomości.

Zmiana w rekrutacji do gminnych przedszkoli

Przy okazji wójt Kownacki poinformował, że wraz z nową rekrutacją do placówek przedszkolnych, która ma ruszyć wiosną, zostaną wprowadzone zmiany w ocenie punktowej.

Od wiosny 2023 roku najwięcej punktów przy zapisie do przedszkola otrzyma to dziecko, którego rodzice rozliczają swój podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Legionowie, wskazując miejsce zamieszkania w gminie Wieliszew.

Jak zaznaczył wójt, jest ważna zmiana na lepsze. Oznaczać ona będzie w praktyce miejsce w przedszkolu dla każdego dziecka, które wraz z rodzicami i opiekunami zamieszkuje w gminie Wieliszew.

Kiedy ruszy nowe przedszkole?

Z nieoficjalnych informacji, do których udało się dotrzeć redakcji Portalu Legio24.pl wynika, że nowa placówka zostanie powołana do życia już w lutym. Pozwoli to na rozpoczęcie rekrutacji wiosną, najprawdopodobniej w kwietniu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowe przedszkole zacznie działalność we wrześniu.

Ile oddziałów będzie liczyło przedszkole?

Na początek w przedszkolu będzie 8 oddziałów. Z czasem ich liczba będzie się zwiększać. Docelowo ma być ich nawet 15.

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%