Zamknij
REKLAMA

Jest wniosek o pozwolenie na rozbudowę szkoły w Olszewnicy Starej

11:50, 05.08.2022 | Redakcja
Skomentuj Na zdjęciu: dyskusja nad koncepcją do pozwolenia na budowę szkoły i przedszkola w Olszewnicy Starej. Fot. fb /Paweł Kownacki
REKLAMA

Wykonawca rozbudowy szkoły podstawowej w miejscowości Olszewnica Stara (gmina Wieliszew) złożył w poniedziałek (1.08) wniosek o wydanie pozwolenia na wykonanie prac budowlanych w placówce - informuje w komunikacie Urząd Gminy w Wieliszewie. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie inwestycja powinna zostać ukończona w 2024 roku.

Umowę na rozbudowę podstawówki w Olszewnicy Starej podpisano 8 marca. Inwestycja realizowana jest w systemie projektuj i buduj. 1 sierpnia wykonawca rozbudowy - firma ARCUS Technologie Sp. z o.o.  z Celestynowa złożył już wniosek o pozwolenie na budowę. Oznacza to, że pierwsza część umowy - projektowanie - została już zakończona.

Jak rozbudują szkołę?

Obecnie realizowany etap przewiduje budowę dwupiętrowego skrzydła, przeznaczonego na przedszkole i zaplecze kuchenne na parterze oraz szkołę podstawową na piętrze. W ramach umowy zostanie również wyremontowany istniejący budynek oraz wykonana termoizolacja.

Koszt wszystkich prac wyniesie prawie 16,5 mln zł. 

Odnowiona i rozbudowana Szkoła Podstawowa w Olszewnicy Starej powinna być gotowa wiosną 2024 roku.

Więcej na ten temat:

[ZT]115750[/ZT]

[ZT]102003[/ZT]

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%