Zamknij
REKLAMA

Odczyty ze stacji meteo w Komornicy sprawdzisz w aplikacji. Stacja pogodowa to dar od absolwentów TGW Dębe

10:47, 14.05.2022 | Redakcja
Skomentuj fot. www.weatherlink.com
REKLAMA

Odczyty ze stacji pogodowej, znajdującej się w miejscowości Komornica (gmina Wieliszew) można już śledzić na smartfonach. Dane są przekazywane za pomocą aplikacji WeatherLink. Stacja, która zlokalizowana jest przy Liceum w Komornicy to dar od absolwentów dawnego TGW Dębe.

Uruchomiona kilka tygodni temu stacja pogodowa w Komornicy monitoruje podstawowe parametry pogody. Możemy sprawdzić jaka panuje temperatura, jak wysokie jest ciśnienie atmosferyczne, z jaką prędkością i z jakiego kierunku wieje wiatr oraz czy odnotowuje się opady. Jesteśmy także informowani o jakości powietrza.

Co ważne, dane ze stacji pogodowej w Komornicy można sprawdzić w dowolnym zakątku globu. Wystarczy zainstalować na swoim smartfonie aplikację WeatherLink lub odwiedzić stronę weatherlink.com. Trzeba założyć także konto w serwisie.

- Po instalacji wyszukajcie TGW Dębe Komornica i... Macie kompleksową informację o sytuacji pogodowej z naszej okolicy - pisze na swoim profilu w portalu społecznościowym Facebook, wójt gminy Wieliszew Paweł Kownacki.

Stację meteorologiczną zlokalizowaną przy Liceum w Komornicy ufundowali absolwenci placówki, kiedyś zwanej TGW Dębe.

Szkoła z tradycjami

Szkoła w Komornicy istnieje od 1963 roku. Kontynuuje tradycje niegdyś jedynego w Polsce Technikum Hydrologiczno - Meteorologicznego, które w 1967 roku zostało przemianowane na Technikum Gospodarki Wodnej w Dębem.

Obecnie placówka działa jako Liceum Ogólnokształcące w Komornicy i jest częścią Zespołu Szkół w Wieliszewie.

Od 2017 roku jej dyrektorem jest mgr Krzysztof Roszak.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%