Zamknij
REKLAMA

Boisko w Jadwisinie już gotowe. W sobotę otwarcie

10.58, 22.09.2022 Redakcja
Skomentuj Boisko w Jadwisinie. Fot. UMiG Serock
REKLAMA

W najbliższą sobotę (24.09) uroczyście zostanie otwarte nowe boisko w miejscowości Jadwisin (gmina Serock). Inauguracja działalności obiektu będzie miała sportowy charakter. To właśnie w Jadwisinie rozegrany zostanie tegoroczny międzynarodowy turniej piłkarski Twin Cities Serock Cup dla rocznika 2012.

Uroczystość otwarcia boiska w Jadwisinie będzie podzielona na dwie części. O godz. 9:30 obiekt zostanie oficjalnie przekazany mieszkańcom. Natomiast pół godziny później o godz. 10:00 rozegrany zostanie tegoroczny międzynarodowy turniej piłkarski Twin Cities Serock Cup dla rocznika 2012.

Budowa boiska w Jadwisinie trwała nieco ponad 6 miesięcy. Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, w efekcie powstało pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. Nie zabrakło również koniecznego wyposażenia boiska: profesjonalnego oświetlenia, piłkochwytów, ławek dla zawodników rezerwowych i sędziów, elektronicznej tablicy wyników, trybun, czy nagłośnienia. 

W ramach zadania powstała także trzytorowa bieżnia o nawierzchni poliuretanowej ze skocznią w dal, a wokół terenu wybudowano nowe oświetlenie i parkingi.

Na realizację zadania gmina otrzymała dotację w kwocie ponad 7 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład, z Programu Inwestycji Strategicznych.

 

[ZT]116080[/ZT]

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%