Zamknij

W Białobrzegach spłonął samochód. Pożar zagrażał budynkowi usługowemu

12:30, 20.05.2022 | Redakcja
Skomentuj W Białobrzegach spłonęło auto. Fot. Wojskowa Straż Pożarna Zegrze / facebook.com/WSPZEGRZE
REKLAMA

W czwartek (19.05) tuż po godz. 17:00 doszło do pożaru samochodu osobowego w miejscowości Białobrzegi (gmina Nieporęt). Samochód spłonął doszczętnie, a ogień zagrażał znajdującemu się w pobliżu budynkowi usługowemu.

Jak informuje dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, zgłoszenie dotyczące pożaru samochodu marki renault w Porcie Pilawa w Białobrzegach wpłynęło o godz. 17:07. 

Po dojechaniu na miejsce zastępów straży pożarnej okazało się, że samochód jest w całości objęty ogniem, a pożar zagraża znajdującemu się w pobliżu budynkowi usługowemu. 

Akcja gaśnicza polegała na użyciu dwóch prądów wody. Jednym strażacy gasili płonące auto, drugim zabezpieczali dach i elewację pobliskiego budynku. Po ugaszeniu ognia samochód został schłodzony oraz prześwietlony kamerą termowizyjną. 

W wyniku pożaru auto spłonęło całkowicie. Uszkodzeniu uległ także budynek, w pobliżu którego auto stało. Jak informuje PSP w Legionowie, nadpaleniu uległo podbicie dachu oraz rynny. Uszkodzone elementy zostały zdemontowane przez strażaków. Dodatkowo budynek również sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej.

Co warte odnotowania, jeszcze przed przybyciem na miejsce zastępów straży pożarnej pożar próbowali ugasić pracownicy Legionowskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego. 

Akcja na miejscu zdarzenia trwała około godziny. Uczestniczyły w niej trzy zastępy straży pożarnej - z JRG Legionowo, WSP Zegrze oraz OSP Nieporęt, policja, pracownicy zakładu energetycznego oraz ratownicy WOPR-u.

W Białobrzegach spłonęło auto. Fot. Wojskowa Straż Pożarna Zegrze / facebook.com/WSPZEGRZE

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%