Zakończyły się już prace budowlane na jabłonowskich ulicach Przylesie i Leśne Echa. Na ulicach, dotąd uważanych przez mieszkańców za mało bezpieczne pojawiła się nie tylko nowa nawierzchnia, ale również chodniki. Remont obu ciągów komunikacyjnych trwał miesiąc.
- W ramach przebudowy został wykonany chodnik o szerokości 2 metrów na odcinku od istniejącego chodnika do końca ul. Przylesie oraz wzdłuż ul. Leśne Echa. Jezdnia ul. Przylesie od Świerkowej do lasu ma nową nawierzchnię asfaltową. W ramach prac budowlanych wykonano również wjazdy na posesje. Istotnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo na ul. Przylesie jest wybudowanie (przed ul. Świerkową) przejścia dla pieszych z azylem. Zgodnie z wytycznymi gminy zostały odbudowane progi zwalniające oraz wykonano oznakowanie pionowe i poziome - czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Jabłonna. - Dzięki zrealizowanej inwestycji zarówno piesi uczestnicy ruchu drogowego, jak i kierowcy mogą czuć się bardziej bezpiecznie - podsumowują władze gminy.
Inwestycję na zlecenie jabłonowskiego samorządu zrealizowała firma "Fal-Bruk". Koszt remontu to 240 tys. złotych.
/red/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Większe uposażenia i wyższe dodatki dla posłów
Posłowie muszą dużo zarabiać, bo jak nie, to będą kradli, a tego byśmy nie chcieli.
Yoolca
09:58, 2026-02-15
Planują remont ulicy łączącej Legionowo z Łajskami
Kolejna inwestycja, która nic nie zmieni ani nie poprawi sytuacji komunikacyjnej w powiecie. Ta droga nie jest w bardzo złym stanie. Ale wiadomo drogo do urzędu to musi być zrobiona, a reszta powiatu niech zgnije w korkach. Dramat to mało powiedziane
Robert
13:07, 2026-02-13
Burza w gminie Serock. Masowe odejście z KGW
Pani MT stała się niewygodna, bo ujawniła sprawę budowy oczyszczalni na Łasze. A panie odstawiły małpi cyrk, wiadomo pod czyje dyktando. To już nie pierwsza taka sytuacja, kiedy torpeduje się inicjatywy oddolne, kiedy nie są zatwierdzone przez "miłościwie panujących".
Zołza
06:26, 2026-02-12
Blisko 4 km nowej ścieżki przy DW632. Wieliszew zaczy..
Na co to komu potrzebne??? Chyba tylko po to, aby obracać publiczną kasą i kraść no i oczywiście znów zamknąć lub korkować drogę!
Monika
22:22, 2026-02-11