Zamknij

Po Jabłonnie będzie kursować nowa, bezpłatna linia autobusowa 9P

11:06, 29.07.2022 | Redakcja
Skomentuj Moment podpisania umowy na dofinansowanie nowej linii autobusowej, fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie
REKLAMA

Od wtorku (16.08) mieszkańcy Gminy Jabłonna zyskają nowe, bezpłatne połączenie autobusowe. Linię 9P obsługiwać będzie Starostwo Powiatowe w Legionowie. Powiat otrzymał na jej uruchomienie dofinansowanie z rządowego Funduszu Przewozów Autobusowych.

Starostwo Powiatowe w Legionowie określiło już dokładną trasę nowej linii autobusowej. Jak czytamy w komunikacie, początek trasy linii nr 9 P został określony we wsi Trzciany, następnie autobusy pojadą ulicą Sołecką do drogi wojewódzkiej nr 630 i w miejscowości Skierdy skręcą w ulicę Nadwiślańską. Dalej trasa biegnie ulicą Mazowiecką do ulicy Golfowej i do drogi wojewódzkiej nr 630 w kierunku Jabłonny.

Ulicą Modlińską przez centrum Jabłonny (stary ślad drogi krajowej) autobusy pojadą aż do skrzyżowania z obwodnicą i dalej ulicami Marmurową, Przylesie i Akademijną wrócą do ulicy Modlińskiej, aby pojechać w kierunku Chotomowa.

Za wiaduktem w Chotomowie skręcą w ulicę Kolejową i dalej pojadą w kierunku Legionowa do pętli przy Starostwie Powiatowym w Legionowie.

Lepszy dojazd do starostwa

- Duża powierzchnia gminy Jabłonna i oddalenie jej zachodnich wsi od centrum Jabłonny powodują wykluczenie komunikacyjne mieszkańców. Dlatego Powiat Legionowski wyznaczył i uruchamia nowe połączenie w ramach powiatowych przewozów pasażerskich. Linia nr 9 P skomunikuje miejscowości gminy Jabłonna z placówkami oświatowymi różnych szczebli, Urzędem Gminy w Jabłonnie i siedzibą Starostwa Powiatowego w Legionowie, a także ze stacjami kolejowymi PKP Chotomów i Legionowo Przystanek. Linia będzie miała charakter pilotażowy, z pięcioma kursami w każdy dzień roboczy

- informują urzędnicy Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Nowe połączenie autobusowe na terenie Gminy Jabłonna zostało dofinansowane z rządowego Funduszu Przewozów Autobusowych w kwocie prawie 88 tys. zł.

Czwarta bezpłatna linia autobusowa obsługiwana przez powiat

Starostwo Powiatowe w Legionowie przypomina w wydanym przez siebie komunikacie, że to nie pierwsza bezpłatna linia autobusowa uruchomiona przez powiat. Obecnie mieszkańcy korzystają z powiatowych linii nr 7 P relacji Serock – Legionowo, nr 8 P kursującej z Zegrza do Legionowa oraz połączenia nr 10 P z Wieliszewa do Nieporętu.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

gilbertgilbert

4 0

Zróbcie linie, które będą regularnie kursować co 20 minut. 5 kursów dziennie? Szkoda 88 tyś. 19:50, 31.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%