Jak poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie (MPWiK), stacja przy Odlewniczej została wyłączona z użytkowania 1 stycznia w związku z rozpoczęciem modernizacji i przebudowy obiektu. Prace mają potrwać do IV kwartału 2026 roku. Modernizacja ma poprawić jakość obsługi i ograniczyć uciążliwości dla otoczenia. Według spółki przebudowa pozwoli m.in. na skrócenie czasu obsługi wozów asenizacyjnych, ograniczenie emisji zapachów, zmniejszenie wpływu obiektu na sąsiedztwo oraz obniżenie zużycia wody i energii dzięki nowoczesnym urządzeniom.
Na czas prac MPWiK wskazało cztery alternatywne punkty zlewne:
Zamknięcie warszawskiej stacji oznacza przekierowanie części ruchu do Legionowa. Skutki tej zmiany – przede wszystkim w postaci większej liczby wozów asenizacyjnych – będą najbardziej odczuwalne w rejonie ul. Sikorskiego, gdzie funkcjonuje punkt zlewny.
Legionowo: Nowy budynek wielorodzinny przy Rynku
Super że będą tam garaże, może dzięki temu będzie łatwiej zaparkować w okolicy?
Yoolca
14:24, 2026-01-05
Znana Polka może trafić na banknot
na banknocie może będzie Maria Curie , a nie Maria Skłodowska-Curie. I to będzie tylko dzięki Francji, bo Polska jak na razie nie ma obiegowego €uro. My Marie Skłodowską - Curie możemy sobie na naszych banknotach drukować.
Yoolca
14:21, 2026-01-05
Legionowo: Organizacyjne porządki w ratuszu
Polityczna rozgrywka.
Aga
00:51, 2026-01-04
Z przystanku autobusowego na komisariat. 42-latek...
Czy policha może sobie ot tak bezkarnie gnębić obywateli np. za to, że czekają ba autobus? Jaką to trzeba być k... żeby iść do policji
Mikuś Lolo
15:05, 2026-01-02
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz