Jak czytamy w komunikacie wydanym przez powiatowych urzędników, za publiczne pieniądze zakupiono między innymi sadzonki hortensji, jałowca, laurowiśni, rozplenic i miskantów, a także drzew ozdobnych - klonów, śliw, wiśni, i wiązów. Kupione zostały również niezbędne materiały i narzędzia ogrodnicze – ziemia, kora, nawozy, obrzeża, motyki oraz sekatory – które umożliwią właściwą pielęgnację roślin.
Rośliny pojawią się przy budynkach zarządzanych przez powiat instytucji:
Za posadzenie i pielęgnację roślin mają być odpowiedzialni uczniowie z PZSP w Legionowie.
Pielęgnacja zieleni pozwoli młodzieży rozwijać postawy proekologiczne i uczyć się odpowiedzialności za wspólne otoczenie.
- informuje Starostwo Powiatowe w Legionowie.
Koszt inwestycji to nieco ponad 10 tys. zł.
Legionowo: Nie będzie podwyżki opłat za śmieci
Śmieci w innych miastach są tańsze niż w Legionowie. Np w Ostrołęce wywóz śmieci jest za 25 zł /osobę. Może niech Prezydent weźmie się do roboty i poszuka tańszych odbiorców śmieci?
Yoolca
11:23, 2026-04-30
Czy można jeść mięso 1 maja? Biskupi już zdecydowali
No to można jeść kaszankę bez wyrzeczeń :))))
Anna
08:53, 2026-04-30
Pluskwy wracają do mieszkań w Legionowie? Ekspert...
Mają tam rewelacyjne żele w strzykawce na karaluchy. Aplikuje się punktowo w szczeliny I pod listwy. Działa.
Tomson
07:51, 2026-04-30
Pluskwy wracają do mieszkań w Legionowie? Ekspert...
Ta żółta bomba na pluskwy deltacaps jest genialna, wymiata pluskwy !
Nik
21:50, 2026-04-29
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz