Zamknij

Legionowski: Po południu możliwe burze - ostrzega IMGW

14:30, 03.07.2025 Aktualizacja: 14:37, 03.07.2025
Skomentuj Zdj. ilustracyjne, źródło: unsplash.com Zdj. ilustracyjne, źródło: unsplash.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie ostrzega mieszkańców powiatu legionowskiego przed niespokojną pogodą. W czwartek (3.07) możliwe są burze z silnym wiatrem, opadami deszczu i lokalnie gradem. Dodatkowo występują wysokie temperatury, które mogą być szczególnie uciążliwe w godzinach popołudniowych.

Pierwsze ostrzeżenie meteorologiczne dotyczy burz i ma pierwszy (żółty) stopień. Prognozowane są opady do około 15 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 30 procent. Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek od godziny 14:00 do 20:00.

Drugie ostrzeżenie dotyczy upału i ma drugi (pomarańczowy) stopień. W czwartek temperatura maksymalna może wynieść od 33 do 36 stopni Celsjusza, a temperatura minimalna w nocy od 15 do 18 stopni. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 20:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90 procent. W piątek ma być już znacznie chłodniej - synoptycy prognozują temperaturę na poziomie około 25 stopni Celsjusza.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%