Zamknij

„KPO dla kultury”. Pieniądze trafią także do powiatu legionowskiego

13:13, 18.09.2024 PAP Aktualizacja: 14:51, 18.09.2024
Skomentuj PAP PAP

1503 wnioski o granty na realizację spektakli, koncertów, warsztatów, festiwali, wystaw oraz programów edukacyjnych i badawczych uzyskało dofinansowanie w ramach pierwszego naboru do programu KPO dla kultury. Liczną grupę beneficjentów stanowią instytucje samorządowe - wśród nich także te z powiatu legionowskiego.

O rozstrzygnięciu naboru na projekty miękkie w części grantowej pierwszego naboru do „Programu wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju” (KPO dla kultury) poinformował we wtorek Narodowy Instytut Muzyki i Tańca (NIMiT), będący jego operatorem.

Jak wynika z przekazanych przez NIMiT danych, w pierwszym naborze złożonych zostało 4 619 wniosków. Łączna wartość projektów, na które zostały złożone wnioski, wyniosła prawie 330 mln zł, zaś średnia wartość wniosku grantowego 71 tys. zł.

„Komitet Oceniający, składający się z niezależnych ekspertów, zarekomendował do dofinasowania 1 503 wnioski w sześciu segmentach. Najliczniejszą grupą beneficjentów są instytucje kultury, z których aż 752 przyznano granty. Dofinasowanie uzyskało również 599 organizacji pozarządowych, 109 osób fizycznych znajdujących się w CEIDG oraz 43 podmioty wpisane do KRS” – poinformował NIMiT w komunikacie.

Podmioty z powiatu legionowskiego z dofinansowaniem

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY IM. CHARLESA SPENCERA CHAPLINA W LEGIONOWIE

  • Projekt "Muzyczne Legionowo" - kwota przyznanego wsparcia: 51 201,99 zł

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W LEGIONOWIE 

  • Projekt "Akademia wiedzy o polskich tańcach narodowych" - kwota przyznanego wsparcia: 29 491,60 zł
  • Projekt "Cyfrowa rewolucja: VR, AI i 3D" - kwota przyznanego wsparcia: 36 566,00 zł

OŚRODEK KULTURY W WIELISZEWIE 

  • Projekt "XXIV Festiwal Kultury Ludowej im. Stanisława Moniuszki w Wieliszewie" - kwota przyznanego wsparcia: 65 468,00 zł

Odwołania

Wnioskujący, którym nie przyznano dofinansowania, mogą skorzystać z procedury odwoławczej, wnosząc odwołanie w ciągu 7 dni od otrzymania pocztą pisma z uzasadnieniem decyzji do: Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, ul. Tamka 3, 00-349 Warszawa.

Wniosek powinien zawierać w szczególności wskazanie kryteriów wyboru, z których oceną wnioskodawca się nie zgadza, wraz z uzasadnieniem lub wskazaniem nieprawidłowości czy błędów, które wystąpiły zdaniem wnioskodawcy w procesie oceny. Ponownej oceny wniosku dokona Komitet Odwoławczy składający się z 40 ekspertów w ciągu 14 dni od wpłynięcia wniosku. W przypadku złożenia znacznej liczby wniosków czas ten może zostać przedłużony do 30 dni.

mam/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%